Hortex wierzy w potencjał rynku wody mineralnej, który w Polsce wart jest ponad 4 mld zł i ciągle rośnie. Rozszerzenie portfela produktów napojowych Hortexu o wodę jest więc strategiczną decyzją.

- Wierzymy w siłę marki Jurajska i jej dalszy dynamiczny rozwój przy wsparciu obecnej załogi, która w ostatnich latach wykonała bardzo dobrą  pracę. Wejście w segment wody to dla nas ogromna szansa dalszego zwiększania skali działalności. Współpraca zespołów Hortexu i Jurajskiej przyczyni się do zwiększenia biznesu obydwu grup produktowych – mówi Paweł Gurgul (na zdjęciu), prezes zarządu Hortex.

Według Hortexu, ze względu na walory smakowe i zdrowotne wody oraz historię źródła, marka Jurajska ma duży potencjał zwiększania udziału w rynku.- Wykorzystanie siły dystrybucyjnej i know-how grupy Hortex na pewno pomoże w osiągnięciu tego celu – dodaje Dawid Borowiec, wiceprezes zarządu Hortex odpowiedzialny za strategię i marketing.

Woda mineralna Jurajska wydobywana jest ze skał bogatych w wapń i magnez. - Widzimy w Jurajskiej ogromny potencjał i możliwość wejścia do ścisłej czołówki rynkowej. Wierzymy, że z nowym właścicielem Jurajska wzbije się na kolejny poziom rozwoju - zapewnia Piotr Jutkiewicz, prezes zarządu Bewa i przewodniczący rady nadzorczej Jurajska.

Finalizacja transakcji przejęcia uwarunkowana jest uzyskaniem zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK).

Operacyjnie Jurajska pozostanie odrębną spółką i stanie się trzecim segmentem działalności Grupy Hortex obok segmentu sokowego (Hortex sp z o.o.) oraz segmentu mrożonkowego (Polski Ogród sp. z o.o.).