Biedronka, SwipBox i DHL łączą siły

Duńskie automaty SwipBox służące do odbioru przesyłek znajdują się już w prawie 200 sklepach sieci Biedronka, ale jeszcze w tym roku planowane jest zwiększenie zasięgu do 1000 lokalizacji. Teraz do SwipBoxów swoje przesyłki zacznie dostarczać DHL.

SwipBox rozwija sieć urządzeń do odbioru przesyłek w sklepach Biedronka od maja 2018 r. 

Z agnostycznej (otwartej) sieci może jednocześnie korzystać kilka firm kurierskich. DHL Parcel zdecydował się skorzystać z tej możliwości, stając się pierwszym z kurierów, dostarczających do niej przesyłki.

Rynek e-commerce w Polsce rozwija się w sposób dynamiczny, a konsument oczekuje nie tylko wygody podczas zakupów, ale także skutecznej i szybkiej dostawy zamówienia.

- Reagujemy na oczekiwania oraz potrzeby klientów, dając im możliwość wyboru miejsca i czasu odbioru przesyłek, zamówionych przez Internet – mówi Maciej Dudek, szef sieci Punktów DHL. – Zautomatyzowanie możliwości dostawy przekłada się także na realną redukcję wpływu naszego sektora na środowisko, co jest zgodne z globalnym programem GoGreen DHL – dodaje Dudek.

Klient o dostarczeniu przesyłki zostanie poinformowany w ten sam sposób, jak w przypadku tradycyjnej dostawy do Punktu DHL – otrzyma powiadomienie sms-em, gdy paczka będzie gotowa do odbioru w jednym z automatów SwipBox. Następnie adresat będzie mógł odebrać przesyłkę w dogodnym dla siebie terminie.

Zwiększenie wygody i oszczędność czasu konsumentów jest naszym wspólnym priorytetem – mówi Michał Szlęzak, starszy menedżer działu nieruchomości w sieci Biedronka. – Dostępność automatów do odbioru przesyłek w naszych sklepach daje klientom dużą swobodę w planowaniu życia codziennego – w jednym miejscu będzie można odbierać przesyłki i wygodnie robić zakupy – podsumowuje Michał Szlęzak.

Za budową sieci stoi duńska firma SwipBox, która obsługuje urządzenia do odbioru przesyłek w ponad 50 krajach na całym świecie, spośród których Polska jest jednym z kluczowych rynków.

W 2019 r. firma zamierza kontynuować inwestycje w nowe technologie na terenie naszego kraju. Na razie automaty SwipBox znajdują się 200 sklepach sieci Biedronka, ale jeszcze w tym roku planowane jest zwiększenie zasięgu do 1000 lokalizacji.

- W ostatnich latach w Polsce w sposób znaczący wzrósł popyt na zautomatyzowane punkty odbioru, a nasze rozwiązanie jest popularne wśród konsumentów nie tylko ze względu na wygodę odbioru, ale także zmniejszenie kosztów samej dostawy, co w efekcie przynosi korzyści polskiemu rynkowi e-commerce – dodaje Michał Czechowski, dyrektor zarządzający SwipBox Polska.

 

Ilona Mrozowska 4764 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.