PepsiCo z nowym dystrybutorem

Na rynkach Czech, Słowacji i Węgier.

Czeski urząd antymonopolowy zatwierdził nabycie licencji i aktywów spółki PepsiCo w Republice Czeskiej przez Karlovarské minerální vody, a.s. holding (KMV). Umowa, ogłoszona w styczniu tego roku, została już zatwierdzona przez władze we wszystkich krajach (Republika Czeska, Słowacja i Węgry). Dzięki temu przejęciu KMV stała się największym dystrybutorem napojów bezalkoholowych w Europie Środkowej.

Karlovarské minerální vody ma 11 zakładów, zatrudnia 2 400 pracownikom i generuje 12,5 mld CZK obrotu rocznego.

- Integracja firm zostanie sfinalizowana w ciągu nadchodzących miesięcy. Cieszę się, że mogę połączyć zarówno najlepsze portfolio marek i produktów, jak i nasze zespoły - komentuje  Alessandro Pasquale (na zdjęciu), dyrektor generalny KMV.

Na rynkach Czech, Słowacji i  Węgier KMV zaoferuje szeroką gamę napojów bezalkoholowych od naturalnych i smakowych wód mineralnych (np. marki Mattoni, Magnesia, Aquila), gazowanych napojów bezalkoholowych (np. Pepsi, Schweppes, Mirinda, 7Up), soków (np. Granini, Toma), herbat mrożonych (np. Lipton, Veritea, Aquila) po syropy

oraz dwie marki słonych przekąsek – Lay’s i Cheetos.

- Jesteśmy dumni z tego osiągnięcia, naszą wizją jest zapewnienie europejskim konsumentom najbardziej kompletnego asortymentu lokalnych i międzynarodowych marek, ze szczególnym naciskiem na zdrowe nawodnienie i zrównoważony rozwój - dodaje Alessandro Pasquale.

 

Ilona Mrozowska 4595 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.