Spłonęła hala na Żeraniu

Na warszawskim Annopolu spłonęła hala magazynowa z artykułami spożywczymi. Ewakuowano ok. 100 osób. Z pożarem walczyło 160 strażaków.

W czwartek w godzinach popołudniowych sytuacja była już opanowana, ale dogaszanie będzie trwało co najmniej do piątku.

Do zdarzenia doszło w budynku przy ul. Annopol 3 na warszawskim Żeraniu. -

– Walczymy z pożarem od ponad godziny. W tej chwili strażacy znajdują się w części biurowej budynku. Staramy się opanować sytuację. Z budynku ewakuowaliśmy ok. 100 osób. Na razie nikt nie jest poszkodowany. Nie mamy żadnych informacji, by ktoś jeszcze znajdował się w środku. Ale pewności nie mamy – mówił w rozmowie Fakt24 st. asp. Łukasz Płaskociński, oficer prasowy Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie, w czwartek w godzinach przedpołudniowych.

Pożar był bardzo rozległy, ponieważ płonąca hala miała aż 14 tys. mkw. Znajdowały się w niej m.in. batoniki, chipsy, paluszki i alkohole.

Pożar wybuch w czwartek 31 stycznia ok. 8.30. Od razu powiadomiono strażaków i policję. Na miejscu pojawiło się też w tym laboratorium chemiczne. W pożarze nikt nie ucierpiał. Na razie nie są znane jego przyczyny.

Żerań Park, bo to na jego terenie doszło do pożaru, składa się z czterech budynków magazynowych o łącznej powierzchni najmu ok. 55 tys. m kw, w których znajdują się również pomieszczenia biurowe. Wśród najemców powierzchni w Żerań Park I znajdują się m.in. Allport Cargo Services, Came, Coca Cola, Denckermann, Essilor, ET Logistik, HAVI Logistik, Imtech, Lekkerland, M&M Air Sea Cargo, PBS Connect i T-Mobile.

W najbliższym sąsiedztwie Żerań Park I działa centrum wyprzedażowe Factory Annopol.

Ilona Mrozowska 4591 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.