Zmiany w Ceconomy

Rada nadzorcza firmy, która jest właścicielem sieci MediaMarkt, powołała na stanowisko prezesa Jörna Wernera. Z kolei Karin Sonnesmoser została nowym dyrektorem finansowym.

John Werner zastąpił na tym stanowisku Pietera Haasa, który opuścił firmę w październiku 2018 r.

Nowy prezes w latach 2015-2018 był szefem sieci warsztatów samochodowych A.T.U. Auto-Teile-Unger Handels GmbH & Co. KG, gdzie od maja ub.r. był przewodniczącym rady nadzorczej. Wcześniej Jörn Werner był odpowiedzialny za strategiczne dostosowanie sieci sklepów z elektroniką Conrad Electronic SE, gdzie pełnił obowiązki dyrektora generalnego. Werner jest sprawdzonym ekspertem w dziedzinie cyfrowej transformacji modeli biznesowych i międzynarodowych strategii wzrostu. Ma specjalistyczną wiedzę zarówno w zakresie złożonego biznesu, jak i wielokanałowego handlu detalicznego.

Natomiast nowa dyrektor finansowa Karin Sonnenmoser zastąpiła Marka Frese'a, który przeszedł na emeryturę. Ostatnio była odpowiedzialna za finanse i zaopatrzenie austriackiego producenta oświetlenia Zumtobel Group AG. Karierę zawodową rozpoczęła w Grupie VW, gdzie była między innymi dyrektorem zarządzającym ds. finansów i kontrolingu. Sonnenmoser dołączy także do
 
Jörn Werner oraz Karin Sonnenmoser swoje stanowiska obejmą z początkiem marca.

Dzięki tym dwóm nominacjom Ceconomy z powodzeniem zakończyło kompleksową reorganizację zarządu.
 
Tym samym zarządu Ceconomy AG będzie składał się z trzech członków: Jörna Wernera (CEO), Karin Sonnenmoser (CFO) i Dr. Dietera Haaga Molkentellera (CLCO ). Natomiast działalność operacyjna Media Saturn Holding GmbH, która jest spółką-córką Ceconomy, pozostanie w gestii Ferran Reverter (CEO).
 
Joanna Hamdan 13849 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.