Alior ma zgodę UOKiK na przejęcie Ruchu

Urząd wydał zgodę na tymczasowe przejęcie Ruchu przez Alior. To rozwiązanie, do czasu kiedy spółki nie przejmie docelowy inwestor.

Decyzja była formalnością, ponieważ obie firmy nie prowadzą działalności w tym samym zakresie. Pod koniec grudnia 2018 r. Alior Bank, obecnie największy wierzyciel spółki złożył wniosek do UOKiK-u o wyrażenie zgody na przejęcie tymczasowej kontroli nad spółką, aby następnie odsprzedać ją docelowym inwestorom.
 
Ruch prowadzi działalność w zakresie dystrybucji prasy i książek (w tym sprzedaż internetową), a także usług kurierskich (usługa „Paczka w Ruchu”). Jest też organizatorem sieci saloników prasowych i kiosków. Kontroluje ponadto spółki prowadzące działalność w zakresie m.in. zarządzania nieruchomościami, prenumeraty i marketingu.

Według danych Izby Wydawców Prasy w 2018 r. Ruch miał około 29-procentowy udziału w rynku dystrybucji prasy. Liderem jest Kolporter z prawie 51-procentowym udziałem, a trzeci Garmond Press (ok. 13%).
 
Źródło: EurobuildCEE

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.