IKEA dla elektryków

Sklep sieci w Katowicach udostępnił stacje ładowania samochodów na prąd.

Na dolnej płycie parkingu IKEA Katowice uruchomione zostały dwa specjalnie oznakowane stanowiska ładowania pojazdów elektrycznych.

Każde stanowisko obsłuży jednocześnie dwa pojazdy, czyli w tym samym czasie mogą ładować się cztery samochody. Złącza o mocy 22kW pozwalają na naładowanie akumulatorów do pełna w przeciągu jednej do maksymalnie trzech godzin, w zależności od rodzaju pojazdu.

Firmą obsługującą stacje jest GreenWay Polska. Osoby nieposiadające karty RFID GreenWay otrzymają ją bezpłatnie w punkcie obsługi klienta w sklepie IKEA.

Budowa stacji ładowania pojazdów na podziemnym parkingu IKEA Katowice jest częścią strategii zrównoważonego rozwoju szwedzkiej sieci. Celem IKEA na najbliższe lata jest realizacja 100% dostaw do klientów przy pomocy pojazdów elektrycznych lub innych samochodów o zerowej emisji spalin.

Wcześniej podobne punkty udostępniły swoim klientom sklepy IKEA we Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu, Bydgoszczy i Lublinie.

Joanna Hamdan 13849 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.