Kartą na WOŚP - kolejne rekordy

W czasie 27 finału WOŚP darczyńcy wpłacili kartą przez internet 1mln zł, a przy użyciu terminali Polcard aż 1,4 mln zł. Łącznie dzięki tym wpłatom na konto Orkiestry trafiło ponad dwa razy więcej pieniędzy niż przed rokiem.

Podczas 27. Finału Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbierała pieniądze na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Możliwość wspierania Orkiestry poprzez płatności kartą przez internet jest dostępna przez cały rok na oficjalnej stronie Fundacji, w zakładce Wspieraj – Wpłać kartą: http://wplata-karta.wosp.org.pl.

First Data zagrała z WOŚP już po raz 24., pokrywając, jak co roku, opłaty transakcyjne za wpłaty przez telefon i internet. Wolontariusze z First Data, oprócz przyjmowania wpłat kartą przez telefon w telewizyjnym studiu, weryfikowali również zgłoszenia uczestników Licytacji Najbardziej Hojnych Darczyńców, którzy rywalizowali o najwyższe numery Złotych Serduszek lub Złotych Kart PLAY. Weryfikowane były zgłoszenia osób, które zaoferowały kwoty powyżej 10 000 zł.

Ponadto drugi rok z rzędu First Data wspólnie z mBankiem udostępniła terminale płatnicze Polcard, których 740 trafiło do placówek banku oraz wolontariuszy WOŚP.

Wysokość wpłat kartą podczas 27. Finału WOŚP:

  • W terminalach: 1 403 874,76 zł

  • Przez internet: 1 042 152,89 zł

  • Przez telefon: 1 084,89 zł

  • Razem: 2 447 112,54 zł

- Bezgotówkowcy kolejny raz pokazali siłę swych serc i do czerwoności rozgrzali swoje karty i smartfony, wpłacając na konto Orkiestry ponad 2 miliony złotych - komentuje Jurek Owsiak, prezes zarządu Fundacji WOŚP. - Za rok i przez cały rok też gramy z kartami. Dla wszystkich – ogromne dzięki!

Ilona Mrozowska 4905 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.