Perfetti Van Melle wspiera gumy do żucia

Dystrybutor słodyczy rozpoczyna nowy rok z kampanią reklamującą Mentos Pure Fresh.

Kampania jest kontynuacją działań promocyjnych rozpoczętych w zeszłym roku, a sam produkt będzie dla firmy priorytetem na 2019 r.

15-sekundowy spot reklamowy będzie można zobaczyć w większości głównych stacji telewizyjnych oraz w wielu niszowych kanałach i największych portalach video, a także w mediach społecznościowych: Facebooku i Instagramie.

Kolejnym elementem kampanii jest reklama outdoorowa. Pierwszym jej elementem są ekrany citylight, które pojawią się w 8 miastach w Polsce. W lutym dodatkowo będzie można zobaczyć reklamę gum do żucia Mentos Pure Fresh na największych billboardach przy głównych ciągach komunikacyjnych.

Działania promocyjne skupią się na czterech wariantach smakowych Mentos Pure Fresh – Fresh Mint, Spearmint, Lime Mint i Tutti Frutti. Dodatkowo konsumenci, którzy lubią eksperymentować z nowymi smakami mogą spróbować dwóch owocowych wariantów, które dołączyły do oferty Pure Fresh – Strawberry i Tropical.

W spocie reklamowym, oprócz kieszonkowych opakowań w rolce, pojawi się również format butelki zawierającej 30 gum. Hasło przewodnie kampanii, „Poczuj eksplozję świeżości”, oddaje główną cechę produktu – świeżość potęgowaną przez płynne nadzienie gum do żucia Pure Fresh.

- Celem tak intensywnej kampanii jest zwiększanie świadomości marki Mentos w kategorii gum do żucia wśród konsumentów. Chcemy uświadomić odbiorców, że Mentos to nie tylko cukierki, ale także innowacyjne i odświeżające gumy do żucia. Pure Fresh to nasz priorytet na 2019 rok. – mówi Michał Bonecki, consumer marketing manager w Perfetti Van Melle Polska.

Joanna Hamdan 13843 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.