Memor 10 od Datalogic

Wytrzymały ręczny terminal.

Memor 10 należy do nowej rodziny wytrzymałych terminali PDA z systemem Android. Charakteryzuje się płaską i zwartą konstrukcją oraz zapewnia odczyt kodów najnowszych technologii w formacie 2D w celu uzyskania dużej wydajności skanowania. Terminal łączy w sobie wytrzymałość i wydajność, charakterystyczną dla standardowych urządzeń klawiszowych o dużej wytrzymałości, z wyglądem smartfona, a także zapewnia łatwy w obsłudze interfejs systemu Android 8.1 (Oreo) z obsługą Google Mobile Services (GMS).

W terminalach Memor 10 wdrożona została technologia ładowania bezprzewodowego opracowana przez firmę Datalogic, która wykorzystuje metodę ładowania indukcyjnego rozpowszechnioną w konsumenckich urządzeniach elektronicznych.

Zdaniem producenta takie rozwiązanie pozwala wyeliminować styki i piny baterii, które często ulegają zabrudzeniu, wygięciu lub wyłamaniu w miarę użytkowania, dzięki czemu nie występuje najważniejsza przyczyna uszkodzeń spotykana w urządzeniach do zastosowań przemysłowych i handlowych. Dodatkowo eliminuje konieczność wykonywania standardowych procedur konserwacji i czyszczenia tych elementów, co skraca czas przestojów, a także oznacza obniżenie całkowitego kosztu użytkowania urządzeń firmy Datalogic.

Jak podkreśla firma Datalogic kolejną zaletą jest fakt, że technologia bezprzewodowego ładowania opracowana przez producenta, która daje możliwość szybszego ładowania baterii od tradycyjnych sposobów. Dzięki temu można doładowywać akumulatory w urządzeniach bezpiecznie i szybko pomiędzy zmianami, a także ładować je do pełnego poziomu w najkrótszym możliwym czasie, a wszystko to bez nadwyrężania dotychczas stosowanych styków, pinów i kabli. Jest to zdecydowana zaleta operacyjna w przypadku urządzeń wykorzystywanych „na okrągło”, albo gdy do dyspozycji są jedynie krótkie przerwy między zmianami.

Terminal Memor 10 obsługuje najnowsze standardy sieci Wi-Fi i LTE, co sprawia, że to doskonały wybór do najpopularniejszych zastosowań wymagających odczytywania kodów w handlu detalicznym, służbie zdrowia, transporcie i logistyce oraz produkcji.

Memor 10 to jedno z urządzeń dla biznesu o zwiększonej wytrzymałości certyfikowanych w ramach programu "Android Enterprise Recommended" z inicjatywy Google, która ma na celu pomaganie firmom w wyborze, wdrażaniu i zarządzaniu urządzeniami i usługami Android w ramach swojej działalności. Google potwierdza, że terminal Memor 10 spełnia rygorystyczne wymogi stawiane urządzeniom o podwyższonej wytrzymałości, między innymi takie jak regularna dostępność aktualizacji zabezpieczeń i procedury aktualizacji dl kolejnych wersji.

Joanna Hamdan 14350 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.