Lidl w partnerstwie z Ikeą

W portugalskiej miejscowości Loures w aglomeracji lizbońskiej powstanie pierwszy Lidl obok sklepu Ikei.

Nowy obiekt, który ruszy w latem, będzie miał 1,4 tys. mkw. i zlokalizowany zostanie na parkingu istniejącego już sklepu Ikea pod Lizboną. Jest to element pilotażowego projektu.

Nowy zakład, działający w przyszłym roku, będzie miał około 1400 m2 i będzie znajdować się na obecnym parkingu szwedzkiej firmy. Jest to nadal projekt pilotażowy, ale obie firmy już mówią o związywaniu "strategicznego partnerstwa". Lidl, który jest obecny na terytorium Portugalii od 20 lat, ma już 250 placówek w tym kraju.

Celem współpracy obu firm jest "dzielenie się efektami synergii" i udostępnianie swoim klientom "większej liczby produktów i usług" – podano we wspólnym oświadczeniu. – Wierzymy, że komercyjna przestrzeń Ikei w Loures stanie się czymś więcej niż miejscem zakupów, lecz stanie się miejscem spotkań – powiedział Kevin Coventry, dyrektor sklepu Ikea Loures.

Magdalena Weiss 3268 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.