Trwa budowa jednej z największych sieci parków handlowych w Polsce

Obiekty powstają w Głogowie oraz Płońsku.

Multibox w Głogowie będzie jedynym w centrum miasta obiektem handlowym. Projekt powstaje przy działającym od maja 2018 r. markecie Kaufland, z którym połączony będzie wspólnym parkingiem na 400 miejsc. W parku handlowym o powierzchni najmu ponad 9 tys. mkw. planowanych jest 15 najemców, z kompleksową ofertą handlową, salą fitness oraz interaktywnym placem zabaw dla dzieci.

Natomiast Multibox w Płońsku zlokalizowany jest przy jednej z głównych arterii komunikacyjnych miasta, blisko centrum, w otoczeniu osiedli mieszkaniowych. W bezpośrednim sąsiedztwie parku znajduje się market sieci Kaufland oraz restauracja McDonald’s. Kompleks o powierzchni najmu ponad 5 tys. mkw. zaoferuje dziesięć lokali, z kompleksową ofertą handlową dopasowaną do potrzeb mieszkańców. Dla zmotoryzowanych klientów udostępnionych zostanie 200 bezpłatnych miejsc parkingowych.

Inwestorem i wykonawcą Parków Handlowych Multibox jest Zakład Budowlano-Remontowy Budrem z Ostrowa Wielkopolskiego. Za koncepcję komercyjną oraz komercjalizację obiektów odpowiada firma Mallson. Otwarcie parków planowane jest na jesień 2019 roku.

Obecnie w ramach sieci Multibox działają obiekty w Świeciu, Tczewie, Nowym Tomyślu, Łasku, Siedlcach, Ciechanowie, Dęblinie oraz dwa w Ostrowie Wielkopolskim. W budowie znajdują się parki handlowe w Warszawie Wilanowie oraz wspomniane powyżej w Głogowie i Płońsku. W ciągu najbliższych 3 lat sieć Multibox liczyć będzie w sumie ok. 20 obiektów. 

Joanna Hamdan 13849 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.