W dniach 26-27 stycznia w Silesia City Center pojawią się symulatory z okularami 3D, kino 360/VR i stanowiska interaktywne, a wśród nich deska strachu, wirtualna wspinaczka, rollercoaster i wiele innych bezpłatnych atrakcji.

Na Placu Śląskim zostanie utworzona strefa VR ze stanowiskami do zabawy w wirtualnej rzeczywistości. W punktach „VR mini” gracze będą mogli przejść po desce strachu zawieszonej 80 pięter nad ziemią, wziąć udział w wyścigu parkour pokonując tor pełen niespodzianek, wspiąć się na szczyt góry czy przejechać rollercoasterem najbardziej ekstremalne trasy. Fani piłki nożnej będą mogli wejść na wirtualne boisko i sprawdzić się w roli bramkarza. Na dzieci czeka zabawny symulator pracy – dzięki niemu najmłodsi poznają przyszłość, w której władzę przejęły komputery.
 
Ponadto wśród stanowisk z wirtualną rzeczywistością znajdą się: bieżnia pozwalająca poruszać się w świecie VR, symulator lotu oraz lotnia z najwyższym poziomem immersji, dzięki którym użytkownicy będą mogli doznać tzw. zanurzenia zmysłów czy profesjonalny fotel wyścigowy. Na specjalnym rowerze – przy użyciu okularów 3D – będzie można odbyć lot pegazusem, poznać Dziki Zachód, popływać kajakiem czy pojechać w Formule 1. Przy punkcie z malowaniem 3D mali i nieco starsi artyści będą mogli stworzyć kreatywne prace i wydrukować je na miejscu.
 
Atrakcją będzie również kino 360/VR, czyli stanowisko do prezentacji filmów. Na obrotowych krzesłach będzie można zobaczyć m.in. takie projekcje jak „Świat dinozaurów” czy relaksacyjne krajobrazy w świecie VR.
 
Zabawa w wirtualnym świecie odbędzie się w Silesia City Center w dniach 26-27 stycznia. Z bezpłatnych stanowisk na Placu Śląskim będzie można korzystać w godzinach 12:00-18:00.