Sypialniane rewolucje z IKEA

Tym razem sieć wraz z brytyjskim projektantem Tomem Dixonem postanowiła wnieść życie do sypialni, projektując mebel, który można uznać za jedyny niezbędny w codziennym życiu.

Tegoroczna odsłona Delaktig to rama łóżka, będąca kontynuacją serii mebli wypoczynkowych otwartych na personalizację i transformację.

Seria Delaktig, której nazwa po szwedzku oznacza „biorący udział”, została stworzona z myślą o dostarczeniu lepiej dostosowanych do współczesnego świata rozwiązań. Jej ubiegłoroczną odsłoną była sofa - otwarta „platforma do życia”, zachęcająca do tego, by każdy dopasował ją do swojej unikalnej codzienności.

Tym razem seria Delaktig skupia się na sypialni, w której niezależnie od aranżacji najważniejszym meblem jest łóżko. Wraz z Tomem Dixonem, ikoną wzornictwa przemysłowego, IKEA zaprojektowała ramę łóżka, dostępną w dużym rozmiarze typu „queen size”. Każdy może dostosować ją do indywidualnych potrzeb, dodając, usuwając i zmieniając akcesoria.

Rama łóżka Delaktig wykonana została w 50% z pochodzącego z recyklingu tłoczonego aluminium, co sprawia, że jest wyjątkowo lekka, a jednocześnie wytrzymała.

Wraz z nową ramą łóżka i zagłówkami Delaktig, w sprzedaży pojawią się również nowe pokrycia do już istniejącej platformy – w odcieniu brudnego różu, delikatnego beżu i kamiennej szarości. Druga odsłona serii wyróżniać się będzie także wyższą odpornością na ścieranie i blaknięcie kolorów.

Kolekcja Delaktig II dostępna jest od lutego we wszystkich sklepach IKEA w Polsce. Seria jest długoterminowa, co oznacza, że wchodzące w jej skład produkty będą obecne w sklepach co najmniej przez sześć miesięcy, do wyczerpania zapasów. 

Joanna Hamdan 13855 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.