Decyzją zarządu firmy Stella Pack z dnia 16 stycznia 2019 r. firma wycofuje z obrotu chusteczki nawilżane Lula 8215 z aloesem 72 szt., nr partii 18042601, numer LOT 372/18/02, powiadomiła firma w oświadczeniu. Chusteczki wyprodukowano w kwietniu 2018 roku.

– Wycofanie jest konsekwencją otrzymania badań o potencjalnym zanieczyszczeniu bakterią gronkowca jednej próbki chusteczek z wyżej wymienionym numerem. Próbka była zlokalizowana w Estonii. W partiach dystrybuowanych na terenie Polski oraz na terenie pozostałych państw objętych siecią dystrybucji nie odnotowano przypadków zanieczyszczeniem bakterią gronkowca – informuje Stella Pack.

Zarząd Stella Pack podjął powyższą decyzję, nie czekając na wyniki obecnie prowadzonych badań kontrolnych.

– Priorytetem Stella Pack jest bezpieczeństwo i zdrowie konsumentów, dlatego wycofanie z obrotu chusteczek o numerze LOT 372/18/02 jest naszym zdaniem najlepszym rozwiązaniem, umożliwiającym wyjaśnienie wszelkich wątpliwości związanych z jakością tego produktu przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa konsumentów – uzasadnia producent.

Stella Pack to producent m.in. worków na śmieci, artykułów do pieczenia, filtrów do kawy, papieru i torebek śniadaniowych, rękawic kuchennych, gąbek i zmywaków, torebek do lodu, mrożonek i śniadaniowych, ściereczek czy akcesoriów do mopów. Działa na rynku od 25 lat, ma kilka zakładów w Polsce i jeden na Ukrainie. Wprowadza na rynek wyroby pod swoimi markami, takimi jak Stella (segment premium) i Anna Zaradna (segment ekonomiczny), a także pod markami sieci handlowych.

Zdjęcie: Shutterstock