Otwiera się 675. Lidl

24 stycznia przy ul. Naramowickiej 142 otwarty zostanie 24. sklep Lidl w Poznaniu. Sieć instaluje przy nim stację do ładowania samochodów elektrycznych.

Nowy sklep sieci Lidl w Poznaniu ma powierzchnię sali sprzedaży wynoszącą ponad 1350 mkw. W obiekcie zatrudnienie znajdzie ok. 40 osób.

Placówka będzie czynna od poniedziałku do czwartku w godzinach od 7:00 do 21:00, w piątki i soboty od 7:00 do 22:00, a w niedziele handlowe od 9:00 do 19:00. Zmotoryzowani klienci będą mogli korzystać z ponad 120 miejsc parkingowych.

Osoby, które odwiedzą ten sklep Lidl w dzień otwarcia, będą mogły poczęstować się kawą i podziwiać mistrzów kuchni przy pracy podczas kulinarnego show. Na najmłodszych będzie czekał kącik malowania buziek, baloniarz i clown.

W nowym sklepie w stałej ofercie będą m.in. produkty marek własnych Lidl, m.in.: „Chrupiące z Pieca” – pyszne, aromatyczne pieczywo, wędliny „Pikok”, świeże mięso „Rzeźnik”, produkty bio czy świeże owoce i warzywa dostępne w ramach „Ryneczku Lidla”. W poznańskim Lidlu znaleźć będzie można również ofertę tygodni tematycznych z produktami charakterystycznymi dla różnych kuchni świata oraz bogatą ofertę artykułów przemysłowych, które w Lidlu pojawiają się średnio trzy razy w tygodniu. W placówce klienci będą mogli nabyć m.in. szeroki asortyment tekstyliów oraz artykułów gospodarstwa domowego.

W sklepie wykorzystano ekologiczne rozwiązania m.in.: instalację ogrzewania wykonaną w oparciu o gruntowe pompy ciepła, odzysk ciepła z urządzeń chłodniczych, energooszczędne oświetlenie LED. Ale to to nie wszystko.  Lidl zainstaluje też stację do ładowania samochodów elektrycznych - wszyscy posiadacze samochodów zasilanych prądem będą mogli ładować baterie za darmo.

Według wyliczeń serwisu handelextra.pl nowa placówka w Poznaniu będzie 675. sklepem sieci Lidl w Polsce.

Katarzyna Pierzchała 5195 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.