Przybywa seniorów kupujących w sieci

Zainteresowanie zakupami w sieci wśród osób powyżej 65 roku życia w ciągu roku wzrosło o 12%, wynika z analizy serwisu Ceneo.pl. Wśród klientów sklepów internetowych zdecydowanie przeważają kobiety.

Badanie przeprowadzono w styczniu, kiedy sklepy internetowe, podobnie jak stacjonarne, organizują wyprzedaże. Które kategorie cieszą się największym zainteresowaniem? Z analizy serwisu Ceneo.pl wynika, że to damskie torebki. W porównaniu do ubiegłego roku zainteresowanie tą kategorią wzrosło wśród seniorów o ponad 700%. Na kolejnym miejscu znalazła się kategoria 'smartfony' a podium zamknęły 'telewizory'.

Co ciekawe, w pierwszej dziesiątce najpopularniejszych kategorii znajdziemy również te z suplementami diety (czwarte miejsce w rankingu) i kotłami (piąte miejsce).

Na szóstym miejscu w rankingu są sukienki, a na siódmym lodówki. Zestawienie zamykają kategorie takie jak: zegarki, samochody osobowe i pralki, które zajęły kolejno miejsca ósme, dziewiąte i dziesiąte.

Największa porównywarka cenowa w Polsce sprawdziła też, które kategorie odnotowały rekordowy wzrost zainteresowania w porównaniu do ubiegłorocznych wyprzedaży. Okazało się, że poza wspomnianymi torebkami, największą uwagą seniorów cieszyły się produkty z takich kategorii jak sukienki (wzrost o 150%) i roboty kuchenne (wzrost o 45%).

- Cieszymy się, że coraz więcej seniorów chętnie porównuje oferty sklepów za pomocą Ceneo.pl. W naszej ocenie wzrost w tej grupie wynika nie tylko z coraz większej dostępności do nowych technologii czy internetu, ale również z faktu, że starzejemy się jako społeczeństwo. Ten trend wzrostowy będzie się utrzymywał – komentuje Tomasz Jankowski, PR Manager Ceneo.pl.

Według prognoz Organizacji Narodów Zjednoczonych do 2030 r. w Europie osoby w wieku emerytalnym będą stanowić 37% populacji.