Avenida Poznań zaświeci się na różowo

21 stycznia Avenida Poznań zaświeci na różowo. Centrum chce w ten sposób wyrazić solidarność z kobietami chorującymi na nowotwór szyjki macicy i wesprzeć projekt Pink Lips, czyli akcję edukacyjną organizowaną w trakcie Europejskiego Tygodnia Profilaktyki Raka Szyjki Macicy (21-27 stycznia).

Fasada Avenidy zmieni kolor, aby okazać solidarność z kobietami chorymi na nowotwór szyjki macicy. - Chcemy także okazać wsparcie projektu edukacyjnego, który będzie realizowany w czasie Europejskiego Tygodnia Profilaktyki Raka Szyjki Macicy - wyjaśnia Katarzyna Korpak, dyrektor Avenidy Poznań.

Pink Lips Project to ogólnopolska akcja edukacyjna poświęcona tematyce profilaktyki „RSM”. Akcja po raz piąty jest organizowana przez członków Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland. W ramach projektu organizatorzy prowadzą szereg działań mających na celu popularyzowanie wiedzy na temat raka szyjki macicy oraz namawiają do profilaktyki. Każdego roku do akacji włączają się kobiety, które w czasie jej trwania malują swoje usta różową szminką.

Katarzyna Pierzchała 4730 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.