Kinder Niespodzianka numerem jeden

To właśnie ten produkt według raportu firmy Nielsen króluje na rynku słodyczy.

Pomimo coraz popularniejszego trendu eco i healthy na polskim rynku ciągle dominują typowo czekoladowe słodycze.

Dla Polaka słodycz to przede wszystkim przyjemność, która ma dostarczyć radości bez względu na skład i kalorie. Co znajduje się w TOP10 najbardziej lubianych przez Polaków słodyczy? Na to pytanie odpowie Joanna Rogalska (na zdjęciu), client director w Nielsenie.

Słodcy tradycjonaliści

Czy gusta konsumentów słodyczy zmieniają się? Co króluje wśród ulubionych słodyczy i czy podlega to istotnym zmianom rok do roku? Jak się okazuje na czele zestawienia słodkości Polaków od dłuższego czasu królują te same produkty, a dziesiątka ulubionych słodyczy pozostaje praktycznie niezmienna na przestrzeni ostatnich trzech lat.

Na czele zestawienia nieodmiennie Kinder Surprise – jajko z niespodzianką 20g (#1), które wraz z propozycją wakacyjną, czyli Kinder Joy – jajko 20g (#9), reprezentuje produkt impulsowy dedykowany dzieciom, który łączy w sobie funkcję małej słodkiej przekąski oraz nierzadko także nagrody.

W rankingu nie mogło zabraknąć oferty prezentowej i takiej, która pozwala na dzielenie się słodkościami z innymi osobami – tutaj możemy wskazać zarówno E. Wedel Ptasie Mleczko Waniliowe 380g (#2), jak i Raffaello 150g (#3) oraz Merci Czekoladowa Kolekcja 250g (#5).

Za każdym razem, kiedy mówimy o słodyczach, nie możemy zapominać o podstawowej funkcji, którą wypełniają, a mianowicie szybkie zaspokojenie uczucia głodu oraz sprawienie sobie słodkiej przyjemności. Takie przeznaczenie mogą spełniać zarówno wafelek Prince Polo Classic 50g (#4), jak i baton Kinder Bueno 43g (#6), ale też rogalik Chipita 7 Days 60g (#8).

Ranking top 10 ulubionych słodyczy dopełniają w końcu klasyczne tabliczki czekoladowe w ramach, których największa sprzedaż wartościowa jest udziałem Kinder Chocolate 100g (#7) oraz gorzkiej czekolady E.Wedel 100g (#10).

TOP 10 SKU (grudzień'17 - listopad'18)
1. Kinder Surpise - jajko z niespodzianką 20 g
2. E. Wedel Ptasie Mleczko Waniliowe 380 g
3. Raffaello 150 g
4. Prince Polo Classic 50 g
5. Merci Czekoladowa Kolekcja 250 g
6. Kinder Bueno 43 g
7. Kinder Chocolate 100 g
8. Chipita 7 Days – rogalik 60 g
9. Kinder Joy – jajko 20 g
10. E. Wedel czekolada gorzka 100 g