Strefa coworkingowa w Galerii Sfera

W bielskiej Galerii Sfera, największym centrum handlowym na Podbeskidziu, do dyspozycji klientów oddano bezpłatną strefę coworkingową. Nowoczesne, komfortowe wnętrze ma służyć pracy klientom, ale także najemcom Galerii.

Strefa coworkingowa zlokalizowana jest na pierwszym piętrze Galerii I. W sali o powierzchni 52 mkw. znajdują się biurka do pracy indywidualnej, stół konferencyjny dla sześciu osób i wygodne kanapy. Nie zabrakło także miejsca relaksu z czytelnią książek. Dla wszystkich osób pracujących w strefie zapewniono bezpłatny dostęp do internetu.

Nowa powierzchnia daje możliwości organizacji zebrania, szkolenia dla pracowników lub przeprowadzenia rozmów rekrutacyjnych w komfortowych warunkach. Przestrzeń jest dostępna nieodpłatnie, w godzinach pracy Galerii.

- Tworząc przestrzeń coworkingową wyszliśmy naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców Bielska-Białej oraz regionu, a także naszych najemców, którzy potrzebują przestrzeni do przeprowadzenia rekrutacji, szkoleń i spotkań – tłumaczy Monika Magner, dyrektor Galerii Sfera.

Jej zdaniem galerie handlowe są idealnym miejscem do lokalizacji stref coworkingowych, ponieważ konsumenci mogą w łatwy sposób połączyć pracę z zakupami i rozrywką.

- Powstanie takiego miejsca to efekt naszej strategii realizowanej pod hasłem „Galeria Sfera - spleciona z Tobą”, zgodnie z którą podkreślamy nasz związek z miastem i jego mieszkańcami – dodaje Magner.

Stworzenie strefy coworkingowej to także element zaplanowanej i konsekwentnie realizowanej modernizacji obiektu, rozpoczętej w styczniu 2018 r. Właściciel Galerii, CBRE Global Investors, zainwestował m.in. w modernizację parkingu wielopoziomowego, oznakowanie kierunkowe, usprawnienie komunikacji pionowej poprzez modyfikację klatek schodowych oraz zaimplementował wiele udogodnień przyjaznych rodzinom: funkcjonalne pokoje dla rodziców z dziećmi, sanitariaty przygotowane z myślą o najmłodszych, czy rodzinny kącik w strefie food court z przestrzenią do zabawy, mini-kinem oraz miejscem do karmienia dzieci.

Galeria Sfera w Bielsku-Białej to największe centrum handlowe na Podbeskidziu, o łącznej powierzchni 132 tys. mkw. Została otwarta w 2001 r. W swoim portfolio ma 250 czołowych polskich i zagranicznych marek. Powstała na terenie dawnej fabryki włókienniczej, w ramach pierwszego w Polsce projektu, który zrewitalizował pofabryczne tereny miejsce, przywracając im użytkowy charakter.

Katarzyna Pierzchała 5193 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.