Jeronimo Martins w chlubnym indeksie

Grupa Jerónimo Martins została jedynym portugalskim detalistą, który został włączony do indeksu Euronext Vigeo-Eiris Europe 120, listy 120 najbardziej zaawansowanych europejskich firm pod względem praktyk zrównoważonego rozwoju.

Firmy oceniane są pod względem ponad 300 wskaźników dotyczących tak różnorodnych tematów, jak prawa człowieka, zasoby ludzkie, zaangażowanie społeczne, ład korporacyjny, środowisko naturalne i postępowanie w biznesie.
Podkreślono kilka zobowiązań podjętych przez grupę Jerónimo Martins. Obejmują one zmniejszenie śladu węglowego o 5% od 2018 r. do 2020 r., zmniejszenie marnotrawienia żywności o 10% w tym samym okresie oraz zakup co najmniej 80% produktów spożywczych od lokalnych dostawców. Jak podaje European Supermarket Magazine, Jerónimo Martins jest de facto pierwszym sprzedawcą detalicznym w Portugalii, który ujawnia swój wpływ na otoczenie.

Najwyższa nota

W obu indeksach Euronext Vigeo-Eiris, w których jest uwzględniony - dla strefy euro i całej Europy - Jerónimo Martins otrzymał ocenę "zaawansowane", oznaczającą najwyższy poziom.

W ramach praktyk zrównoważonego rozwoju, Jerónimo Martins preferuje metody produkcji przy mniejszym zużyciu zasobów naturalnych i wpływie na ekosystemy. Promocja dobrostanu zwierząt, ochrona różnorodności biologicznej i ograniczenie odległości dostaw są integralną częścią jej strategii.

W Biedronce wszystkie kurczaki sprzedawane pod marką własnej marki są hodowane bez użycia antybiotyków lub pasz GMO.

W Portugalii firma dąży do wyeliminowania do 2025 r. sprzedaży jaj z chowu klatkowego, podczas gdy cała jagnięcina sprzedawana w supermarketach Pingo Doce pochodzi od jagniąt wypasanych na naturalnych pastwiskach.

Jeśli chodzi o owoce morza, Jerónimo Martins zdefiniował zasady ochrony gatunków zagrożonych i narażonych na wyginięcie poprzez zakaz ich sprzedaży

Magdalena Weiss 3268 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.