Płonie Lidl w Wadowicach

Jak donosi portal Wadowice Online, kilkadziesiąt zastępów strażaków zawodowych, jak i druhów ochotników z regionu gasi potężny pożar sklepu Lidl przy ulicy Zegadłowicza w Wadowicach.

W poniedziałek (14.01) około godziny 12:15 pracownik ochrony marketu spożywczego Lidl przy ulicy Zegadłowicza w Wadowicach zauważył w sklepie przy suficie spore zadymienie. Zarządzono ewakuację klientów i wezwano służby ratownicze.

Na miejsce zadysponowano strażaków zawodowych z JRG Wadowice, JRG Andrychów oraz druhów ochotników z terenów całej gminy a także policję oraz Pogotowie Energetyczne. Ze sklepu ewakuowano 9 pracowników sklepu oraz około 30 klientów – poinformowała nas Agnieszka Petek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

Zamknięto ulicę Zegadłowicza, trwa gaszenie budynku, który praktycznie w całości objął ogień. Zawalił się dach budynku. Na razie nie wiadomo co było przyczyną pożaru i czy ktoś w nim nie ucierpiał.

Zdjęcie: Wadowice Online

Magdalena Weiss 3268 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.