Galeria Dominikańska ma nowego zarządcę

Grupa Atrium, właściciel wrocławskiej Galerii Dominikańskiej, od 1 stycznia br. jest również zarządcą obiektu. Do tej pory funkcję tę pełniła firma ECE, od której zostało zakupione centrum w 2013 r.

Galeria Dominikańska to jedno z najbardziej rozpoznawalnych centrów handlowych Wrocławia, znajdujące się w samym sercu miasta przy Placu Dominikańskim. Grupa Atrium, jeden z właścicieli, zarządców i deweloperów centrów handlowych w Europie Środkowo-Wschodniej, od 2013 r. jest właścicielem obiektu. Z początkiem 2019 r. Grupa Atrium stała się również wyłącznym zarządcą obiektu.

- Zgodnie z przyjętą strategią koncentrujemy działania biznesowe na dynamicznie rozwijających się aglomeracjach miejskich oraz na centrach handlowych znajdujących się w obszarach charakteryzujących się potencjałem wzrostu i posiadających dobrze rozwiniętą sieć komunikacji - mówi Anna Dafna, deputy CEO Atrium w Polsce.

Jej zdaniem takim miejscem zdecydowanie jest Galeria Dominikańska, a przejęcie funkcji zarządczych ułatwi firmie planowanie dalszego udoskonalania tego miejsca oraz sprawne wprowadzanie zmian.

- Chcemy, aby nasze flagowe centra były dla naszych klientów tzw. trzecim miejscem, po domu i pracy, w którym możemy aktywnie spędzić swój czas, spotkać się z przyjaciółmi, smacznie zjeść i przy okazji zrobić zakupy – wyjaśnia Anna Dafna. - Szczególną uwagę poświęcamy obiektom zlokalizowanym w śródmieściu. Takie miejsca powinny oddawać atmosferę miasta, jego rytm, budować tożsamość na stylu życia, wartościach i aspiracjach mieszkańców, stawać się ich wizytówką w przestrzeni miejskiej – wyjaśnia.

W Galerii Dominikańskiej na ponad 32 tys. mkw powierzchni znajduje się 107 lokali. Głównymi najemcami są supermarket Carrefour i Media Markt. Pozostałe lokale zajmuje szereg międzynarodowych i lokalnych marek detalicznych, takich jak Van Graaf, Benetton, Douglas, Sephora, Mango, Max Mara, New Yorker i Reserved oraz Max Premium Burgers i Sphinx. Dodatkowo galeria oferuje wiele punktów gastronomicznych i rozrywkowych. Ponadto w centrum znajduje się ponad 900 miejsc parkingowych.

Galeria Dominikańska została otwarta w 2001 r. i jest czołowym centrum handlowym we Wrocławiu – czwartym co do wielkości mieście w Polsce, stolicy Dolnego Śląska, zamieszkiwanym przez około 630 tys. mieszkańców. Położona jest w samym sercu miasta, tuż obok zabytkowej starówki i przy obwodnicy śródmiejskiej. Można do niej dojechać dziewięcioma liniami tramwajowymi i pięcioma liniami autobusowymi, których przystanki są zlokalizowane przed galerią. Szerszy zasięg jej działalności obejmuje ok. miliona potencjalnych klientów, z których 480 tys. mieszka w odległości umożliwiającej dojazd w ciągu 15 minut.

Grupa Atrium to jeden z wiodących właścicieli, zarządców i deweloperów centrów handlowych w Europie Środkowo-Wschodniej. W portfolio Grupy znajdują się 34 centra i nieruchomości handlowe zlokalizowane w czterech krajach, o wartości rynkowej 2,8 mld euro i całkowitej powierzchni najmu brutto wynoszącej powyżej 970 tys. mkw. W pierwszych dziewięciu miesiącach 2018 r. Atrium odnotowała przychody z najmu netto w wysokości 135 mln euro. Spółka jest notowana na giełdzie w Wiedniu oraz Euronext Amsterdam, gdzie jest oznaczona symbolem ATRS.

Katarzyna Pierzchała 5514 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.