Starbucks rozpycha się na rynku

Sieć otworzyła właśnie 70. kawiarnię.

Kawiarnia Starbucks w Krakowie działa od 27 grudnia i mieści się na parterze zabytkowego Pałacu Wołodkiewiczów przy ul. Lubicz 4.

To 10. kawiarnia Starbucks w Krakowie i 70 w Polsce.

W 2018 r. otwarć było łącznie 7, w 2019 r. firma planuje minimum 10 nowych punktów.

- Polska jest dla Starbucksa bardzo ważnym rynkiem i w kolejnych latach chcielibyśmy zrealizować potencjał tego rynku, który obecnie szacujemy na ok. 140-150 kawiarni – mówi Mateusz Sielecki, dyrektor regionalny Starbucks na Polskę i Bałkany.

Kawiarnia w Krakowie o powierzchni 240,45 mkw. to łącznie 54 miejsca siedzące, w tym 28 miejsc dostępnych na patio. Wnętrze podzielone jest na strefy, w których można spędzić czas ze znajomymi lub znaleźć odpowiednie miejsce do spotkań biznesowych, pracy i nauki. 

W menu kawiarni znajdują się kawy przygotowywane ze 100% ziaren Arabica. W restauracji dostępne są wszystkie napoje Starbucks, wraz z jesiennymi napojami promocyjnymi takimi jak Pumpkin Spice Latte. Dla odwiedzających kawiarnię przygotowano również  ofertę ciast, przekąsek, codziennie przygotowywanych kanapek, jogurtów, sałatek oraz zestawów lunchowych. W kawiarni można nabyć także paczkowane kawy ziarniste, kubki ze stałej oferty, sezonowe kolekcje kubków termicznych oraz rozmaite akcesoria związane z marką, takie jak zaparzacze i porcelana.

Osoby, które nie znajdą czasu na chwilę odpoczynku w kawiarni będą mogły delektować się napojem w wersji na wynos. Do dyspozycji gości, podobnie jak we wszystkich punktach sieci, funkcjonować będzie koncept „Bring your own Tumbler”, czyli po prostu – przyjdź z własnym kubkiem. Właśnie w ten sposób, zamawiając kawę, można chronić środowisko ograniczając zużycie papierowych kubeczków, uzyskać zniżkę na wybrany napój w wysokości 1 zł i wypić go ze swojego ulubionego kubka.

Joanna Hamdan 14707 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.