Silesia Outlet ma być największym centrum wyprzedażowym na Śląsku. Docelowo zajmie 20 tys. mkw. powierzchni handlowej, ze 120 salonami marek lokalnych i międzynarodowych. W pierwszej fazie projektu, w pierwszym kwartale tego roku, otwartych zostanie 70 salonów na 12 tys. mkw. powierzchni handlowej. Powstanie też parking dla 830 samochodów. Inwestorem obiektu jest firma 6B47, jeden z wiodących deweloperów w krajach niemieckojęzycznych.

- Naszą ambicją jest, by Silesia Outlet zajęło wiodącą rolę na mapie centrów wyprzedażowych w regionie. Wykorzystamy najlepsze doświadczenia ponad 16 lat obecności outletów Factory na polskim rynku, międzynarodowe kontakty biznesowe oraz zaangażowanie i wiedzę ekspertów Neinver – mówi Bożena Gierszewska - Mroziewcz, country head Neinver w Polsce.

Obiekt powstaje w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A4, łączącej Kraków, Aglomerację Śląską i Wrocław, czyli największe ośrodki gospodarcze południowej Polski. Droga do skrzyżowania z autostradą A1, która już wkrótce połączy północ i południe Polski aż do czeskiej granicy, zajmuje zaledwie kilkanaście minut jazdy samochodem. Przy centrum przebiega też droga krajowa nr 78 w kierunku Rybnika. To jeden z najważniejszych i najbardziej uczęszczanych węzłów komunikacyjnych w Polsce, gdzie krzyżują się główne, transeuropejskie szlaki komunikacyjne. W zasięgu oddziaływania outletu znajduje się 6,5 mln klientów. Obok działają już dwa obiekty parku handlowego: Centrum Handlowe Auchan Gliwice i market Leroy Merlin.

Poziom najmu powstającego obiektu sięga już dzisiaj ponad 70%. W nowym outlecie otwarte zostaną salony marek z segmentu mid-mass market i premium, niemal wszystkich branż: mody, obuwia, sportu i akcesoriów dla kobiet, mężczyzn i dzieci. Ofertę uzupełniać będą kafejki i restauracje.

Za wynajem obiektu do czasu jego otwarcia oraz zarządzanie budową odpowiedzialna jest firma Boig The Blue Ocean Investment Group.

Neinver to hiszpańska, międzynarodowa firma, specjalizująca się w inwestycjach na rynku nieruchomości komercyjnych i logistycznych, budowaniu obiektów handlowych i zarządzaniu nimi. Ten operator centrów outlet w Hiszpanii i Polsce oraz drugi pod względem wielkości w Europie, ma dwie marki własne: The Style Outlets i Factory.