Sky Kitchen i Bar w SkyTower

Sky Kitchen będzie to klimatyczna wielkomiejska uliczka z unikalnymi kulinarnymi konceptami kawiarni, restauracji i barów.

Dodatkowo, na 49 piętrze wrocławskiego wieżowca, pojawi się Sky Bar, gdzie odwiedzający będą mogli spędzić dłuższą chwilę i zrelaksować się, podziwiając panoramę miasta i okolic.

Autorskie restauracje i unikatowe koncepty kulinarne mają stać się podstawą strefy Sky Kitchen, zlokalizowanej na poziomie 0 Sky Tower. Będzie to prawie 10 nowych punktów, uzupełniających i wzbogacających ofertę restauracyjną oraz kawiarnianą wieżowca. Każdy z nowych lokali ma w założeniu serwować nietypowe, oryginalne menu. Miejsce ma tętnić życiem również po zamknięciu pasażu Sky Tower, bowiem w planach jest wydłużenie godzin funkcjonowania Sky Kitchen.

Architektura Sky Kitchen nawiązywać będzie do uliczki z latarniami i ławeczkami, z oddzielnym wejściem do strefy od zewnątrz, od strony ul. Powstańców Śląskich. Każdy z lokali będzie miał swój autonomiczny ogródek, nawiązujący do specyfiki miejsca. To łącznie prawie 1 500 mkw. powierzchni, jaka ma zostać zagospodarowana w ramach konceptu. Trwają już prace nad projektem architektonicznym.

Kolejną nowością na mapie Sky Tower ma być Sky Bar, na 49 piętrze wieży. Gdy zostanie uruchomiony, będzie jedynym takim miejscem we Wrocławiu, oferującym fantastyczne widoki na panoramę miasta połączone z relaksem przy filiżance kawy czy lampce wina, także po zmroku. Nocny widok na miasto będzie możliwy dzięki wydłużonym godzinom funkcjonowania punktu widokowego, zwłaszcza w sezonie. Powstanie Sky Baru związane jest z planowaną modernizacją punktu widokowego, który będzie poddany remodelingowi i liftingowi. Obecnie trwa proces przygotowywania koncepcji architektonicznej, ale już wiadomo, że jeden z najwyżej położonych barów w Polsce zajmie powierzchnię nawet do kilkuset metrów kwadratowych.

Joanna Hamdan 14385 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.