– Spodziewaliśmy się nowego rekordu i osiągnęliśmy sukces. To kolejny znakomity wynik po ubiegłym roku, kiedy skupiliśmy 1 miliard 770 milionów litrów. To przede wszystkim zasługa naszych dostawców, którzy inwestują i rozwijają swoje gospodarstwa – mówi Kazimierz Czernewski, dyrektor wydziału skupu SM Mlekpol.

Pod koniec grudnia ubiegłego roku spółdzielnia przekroczyła rekordową ilość 1 miliarda 800 milionów litrów mleka skupionego i przerobionego w ciągu 12 miesięcy. Ten wynik Mlekpol osiągnął, pozyskując mleko wyłącznie z własnej bazy skupowej, od 9,5 tysiąca członków spółdzielni.

– Mlekpol inwestuje w swój rozwój technologiczny, a obserwowane przez nas  zaangażowanie dostawców, powiększanie gospodarstw i ich konsolidacja, pozwalają nam zakładać, że już w najbliższej przyszłości Mlekpol przekroczy granicę 2 miliardów litrów skupionego mleka – dodaje Kazimierz Czernewski.

Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol w Grajewie to największy producent mleka i wyrobów mleczarskich w Polsce. Od lat lider rodzimego mleczarstwa oraz jeden z dwudziestu największych przetwórców mleka w Europie. Firma jest prekursorem produkcji mleka UHT w Polsce z marką Łaciate.