Biedronka rozczytała Polaków

Dwie edycje książek o przygodach Słodziaków to aż 1 mln wydanych klientom egzemplarzy.

Książki są stałym elementem Biedronki od 10 lat – można je znaleźć we wszystkich sklepach sieci. Z roku na rok stają się coraz bardziej popularne, ale 1 mln wydanych egzemplarzy obu części przygód Słodziaków przekroczył oczekiwania nawet samej sieci. - Cieszymy się, że w tak pozytywny sposób udało nam się wpłynąć na zwyczaje czytelnicze Polaków – mówi Piotr Szymanowicz, lider akcji „Gang Słodziaków”.

Książki „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków” oraz „Gdy jesień nastanie na leśnej polanie, czyli nowe przygody Gangu Słodziaków” można było odebrać za darmo po zebraniu 15 naklejek w ramach ostatniej akcji lojalnościowej Biedronki „Gang Słodziaków”; można je także było kupić w atrakcyjnej cenie 9,99 zł/szt. W ramach akcji do zdobycia były również maskotki. Cieszyły się tak dużym zainteresowaniem, że Biedronka zamówiła ich trzy dodatkowe dostawy. Ostatnia trafiła na półki sklepu na przełomie roku.

Sieć, jak podkreślają jej przedstawiciele, podejmuje wiele starań, by zachęcić klientów do czytania. Dzięki tym aktywnościom tylko w ciągu ostatnich trzech lat Biedronka sprzedawała rocznie średnio ok.12 mln egzemplarzy książek.

Dużą akcją Biedronki promującą czytelnictwo jest konkurs Piórko. Nagroda Biedronki za książkę dla dzieci, skierowany do debiutujących pisarzy i ilustratorów. Do tej pory w ramach projektu ukazały się tytuły: „Szary domek”, „Córka bajarza”, „Nieustraszony Strach na Wróble”, a od 26 listopada br. w sklepach sieci można kupić najnowszą książkę laureatki Piórka, pt. „Mały Saj i wielka przygoda”. Tytuły wydane w efekcie wszystkich czterech edycji konkursu sprzedały się już w 130 tys. egzemplarzy.

Biedronka, we współpracy z Fundacją „Czas dzieci”, organizowała też skierowany do dzieci „Ostry Dyżur Literacki”. W ramach przedsięwzięcia dzieci otrzymywały symboliczną receptę na książkę wraz z zaleceniami pomagającymi rozwijać kompetencje czytelnicze.

Sieć rozbudowuje też ofertę książkową dla dorosłych, cyklicznie wprowadzając na półki zarówno klasyki literatury, jak i najnowsze bestsellery. Dodatkowo prowadzi też akcje specjalne, w ramach których klienci mają możliwość sięgnięcia np. po książki nominowane do nagrody NIKE, a w zeszłym roku dzieła noblisty Ishiguro Kazuo. 

Ilona Mrozowska 4593 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.