Smartfon jako terminal płatniczy? Tak, to możliwe

Samsung Electronics i First Data podpisały porozumienie o współpracy, na mocy którego wspólnie stworzą rozwiązanie Software POS ("SPOS"), wykorzystujące smartfon jako terminal do przyjmowania płatności. Debiut produktu zaplanowano jeszcze na ten rok.

Na zdjęciu od lewej: Krzysztof Polończyk, prezes zarządu First Data Polska oraz Joseph Kim, prezes Samsung Electronics Polska

SPOS umożliwi wykorzystanie smartfonów Samsung jako przenośnych terminali płatniczych. Aplikacja do przyjmowania płatności stworzona zostanie przez First Data i ma zapewnić prostą i intuicyjną obsługę całego procesu. Dodatkowo, na podstawie porozumienia pomiędzy Samsung a Cardtek, ta ostatnia firma stworzy dedykowane oprogramowanie zapewniające realizację transakcji EMV na urządzeniach mobilnych Samsung. Odbędzie się to z wykorzystaniem Samsung Knox, wielowarstwowej platformy zabezpieczeń, obejmującej zarówno sprzęt, jak i oprogramowanie.

Polski program pilotażowy planowany jest już w drugim kwartale 2019 r. Spółki planują również ekspansję międzynarodową w regionie EMEA.

- Partnerstwo z First Data to znaczący krok do zapewnienia kompletnego i bezpiecznego handlu mobilnego. Wierzymy, że nasze wspólne rozwiązanie zrewolucjonizuje rynek płatności bezgotówkowych, obniżając barierę implementacji takich rozwiązań i upraszczając ich obsługę – mówi Joseph Kim, prezes Samsung Electronics Polska.

Z kolei Krzysztof Polończyk, prezes zarządu First Data Polska, podkreśla, że ich innowacyjne rozwiązania napędzają rynek płatności na całym świecie. - Uważnie wsłuchujemy się w potrzeby klientów i wiemy, że oczekują oni mobilnych rozwiązań, zapewniających szybkie, wygodne i bezpieczne transakcje – mówi Polończyk. - Jesteśmy przekonani, że wspólnie z firmą Samsung, zaproponujemy konsumentom i przedsiębiorcom kompletne i jednocześnie bardzo bezpieczne rozwiązanie do akceptacji płatności, proste i intuicyjne w obsłudze – uważa.

 

Katarzyna Pierzchała 5522 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.