Przejęcie Konspolu sfinalizowane

W konsekwencji wstępnego porozumienia z września 2018 r. i po uzyskaniu wszystkich niezbędnych zgód, 28 grudnia podpisano finalną umowe w sprawie przejęcia przez amerykański koncern Cargill podmiotów działających w ramach Grupy Konspol.

Twórca Konspolu - Nowosądeczanin Kazimierz Pazgan (na zdjęciu) wraz z rodziną, zdecydował o pozyskaniu dla firmy nowego właściciela. Tym samym firma, po prawie 40 latach od jej powstania, wkracza w nowy etap działalności. 

Zgodnie z wcześniejszym porozumieniem, przedmiotem transakcji są wszystkie podmioty Grupy Konspol wraz z zapleczem produkcyjnym i portfolio produktowym. Oznacza to przejęcie zakładu produkcji pasz, pięciu kompleksów hodowlanych, ubojni oraz dwóch zakładów produkcyjnych. Od momentu zawarcia finalnej umowy Cargill będzie w pełnym zakresie kontynuował działalność Grupy Konspol zapewniając ciągłość funkcjonowania firmy i jej marek.

- Amerykański Cargill sam jest firmą rodzinną, co gwarantuje nam zachowanie tożsamości i docenia wartość zespołu, który budowaliśmy przez lata – uważa Kazimierz Pazgan, założyciel Grupy Konspol.

Cargill  jest globalnym liderem w sektorach: rolnictwa, produkcji żywności i przetwórstwa spożywczego. Firma prowadzi działalność od ponad 153 lat, pracując z klientami w ponad 125 krajach. Przejęcie Konspolu zwiększa zaangażowanie inwestycyjne Cargill w Polsce – dotychczas koncern był pracodawcą w 22 zakładach na terenie kraju.

Kapitał pochodzący z transakcji zwiększy możliwości inwestycyjne przedsiębiorstw pozostających w rękach rodziny Pazganów. Wśród ambitnych planów, wiodące są projekty w zakłady produkcyjne w Azji, między innymi realizowana już inwestycja w Indonezji. Pazganowie chcą też być aktywnymi inwestorami na rozwijających się rynkach Europy Wschodniej. Obok działalności hodowlanej i produkcyjnej, rodzina dysponuje dużym doświadczeniem w branży budowlanej i nieruchomości. W niedalekiej przyszłości planuje duże projekty inwestycyjne również w tym obszarze.

Zakłady produkcyjne Konspolu zlokalizowane są w Nowym Sączu i w Słupcy.

Ilona Mrozowska 4844 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.