Panattoni Europe wybudował ekologiczny terminal dla DB Schenker w Nowej Wsi Wrocławskiej. Zastąpił on dotychczasowy - zlokalizowany we Wrocławiu – umożliwiając zwiększenie liczby obsługiwanych przesyłek.

- Nowoczesny terminal pozwoli DB Schenker nie tylko terminowo obsłużyć większą liczbę przesyłek, ale również zagwarantować jeszcze lepszą obsługę klientom. Najnowsza inwestycja wzmacnia naszą silną pozycję w regionie – uważa Janusz Górski, CEO North & East Europe w DB Schenker.

Obsługiwane w niej przesyłki szybko docierają do adresata zarówno krajowego, jak i międzynarodowego, a to dzięki codziennym relacjom pomiędzy 17 terminalami w Polsce oraz połączeniami z siecią w całej Europie. - W całej Europie DB Schenker zarządza siecią 420 terminali. Inwestycja w Nowej Wsi Wrocławskiej pozwala na jeszcze efektywniejsze wykorzystanie tych połączeń oraz zapewnienie klientom szybkiego i bezpiecznego transportu międzynarodowego – tłumaczy Janusz Górski.

Nowa inwestycja DB Schenker to również realizacja strategii zrównoważonego rozwoju przedsiębiorstwa. Na lokalizację nowego terminalu firma wybrała Nową Wieś Wrocławską, tuż przy węźle autostrady A4, bezpośrednio przy skrzyżowaniu dróg A4, E67, A8 – tzw. Autostradowej Obwodnicy Wrocławia. Znajduje się on z dala od osiedli i centrum miasta. Obiekt o metrażu 9,3 tys. mkw. (8 tys. powierzchni operacyjnej i 1300 mkw. biurowej) w całości wyposażony został w oświetlenie typu LED i dodatkowo wzbogacony o system dynamicznego sterowania (rozwiązanie, które umożliwia dostosowanie natężenia oświetlenia w zależności od obecności światła naturalnego np. wpadającego do pomieszczenia przez świetliki dachowe).

Rozwiązania przyjazne dla środowiska są istotnym elementem strategii również dla Panattoni Europe. Standardem jest instalowanie w budynkach oświetlenia typu LED, które w porównaniu z tradycyjnym ogranicza zużycie energii o 30 proc. Firma stosuje również podwyższoną izolacyjność ścian i dachów oraz szczelność budynków, dzięki czemu zmniejsza emisję spalin i dwutlenku węgla.