Ukradli oscypki i wpadli

Nowy Rok okazał się pechowy dla dwóch młodych mężczyzn z Łodzi, którzy postanowili ukraść ... oscypki, włamując się od jednej z budek jarmarku bożonarodzeniowego na ulicy Piotrkowskiej.

1 stycznia 2019 r. około godziny 9:00, dyżurny Miejskiego Stanowiska Kierowania w Łodzi obserwujący monitoring na ulicy Piotrkowskiej, zauważył dwóch młodych mężczyzn, którzy włamywali się do jednej z budek jarmarku bożonarodzeniowego. Policjant powiadomił funkcjonariuszy pełniących służbę patrolową w tym rejonie, którzy podjechali do okradanej budki.

Na miejscu widoczne były ślady włamania. Policjanci instruowani przez dyżurnego pokierowali się w stronę ulicy Nawrot, gdzie odeszli podejrzewani. Po chwili amatorzy oscypków zostali zatrzymani. Obaj 21-latkowie byli nietrzeźwi mając odpowiednio około 1 i 1,5 promila alkoholu we krwi. Przy jednym z nich policjanci odnaleźli 22 serki typu oscypek, przy drugim 11 takich produktów.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty popełnienia kradzieży z włamaniem, za co grozić może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Zdjęcie: Shutterstock

Ilona Mrozowska 4591 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.