Szopi.pl współpracuje z Twisto

Polski serwis zakupowy Szopi.pl rozpoczął współpracę z Twisto, fintechem działającym w formule "kup teraz, zapłać później". Dzięki temu klienci Szopi, którzy skorzystają z formy płatności Twisto, zyskują darmową dostawę i w chwili złożenia zamówienia nie muszą dysponować własnymi środkami.

Do tej pory klienci robiący zakupy w Szopi mieli możliwość zapłacenia za nie kartą płatniczą przy odbiorze albo za pośrednictwem płatności internetowych. Teraz serwis zdecydował się nawiązać współpracę z fintechem Twisto, dzięki któremu klient z chwilą składania zamówienia nie musi mieć własnych środków i ma aż 21 dni na zapłacenie za e-zakupy bez żadnych dodatkowych kosztów. Szopi.pl jest pierwszym w Polsce serwisem oferującym klientom zakupy spożywcze, który współpracuje z Twisto.

- Wprowadzając Twisto do naszej oferty, wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, którzy cenią oszczędność czasu i wygodę – mówi Zbigniew Płuciennik, współtwórca i CEO Szopi.pl. – Nie bez przyczyny startujemy z taką ofertą w grudniu, kiedy wydatki związane ze świętami Bożego Narodzenia często przekraczają nasze możliwości budżetowe. Chcemy, by nasi kupujący nie musieli rezygnować ze świetnych okazji zakupowych ani pożyczać na ten cel pieniądze. Formuła zakupowa Twisto oferuje elastyczność i możliwość zrobienia zakupów bez zaciskania pasa i dodatkowych kosztów – dodaje.

Jak to działa? Twisto to innowacyjny projekt zarządzania ryzykiem. Różni się on od innych serwisów oferujących płatności odroczone, gdyż oferuje znacznie prostszy dla klienta proces i nie wymaga od niego spełnienia żadnych dodatkowych warunków i podawania dodatkowych danych.

– Nasi klienci cenią wygodę i elastyczność, ale także szybkość robienia zakupów. Korzystając z Twisto nie będą musieli logować się na stronie swojego banku, czy wpisywać numeru karty. Mogą zrobić zakupy w dowolnym momencie i z dowolnego urządzenia, szybko i bezpiecznie – mówi Zbigniew Płuciennik.

Usługa Twisto jest dla użytkowników Szopi.pl bezpłatna. Dopiero po przekroczeniu 21 dni na dokonanie płatności naliczane są opłaty - 10 zł za każdy tydzień zwłoki, niezależnie o kwoty transakcji, maksymalnie do 50 proc. wartości zamówienia. Co więcej, obecnie klienci, którzy zrobią na szopi.pl zakupy za minimum 60 zł i zapłacą Twisto, nie muszą płacić za dostawę.

Zakupy z Twisto można robić w każdej chwili, przez telefon lub komputer, bez względu na aktualny stan konta, na przykład przed wypłatą. - Naszym atutem jest również najwygodniejszy proces zakupowy na rynku, szczególnie na smartfonach – mówi Krzysztof Blinowski, business development director Twisto w Polsce. - Jak pokazują dotychczasowe doświadczenia, w sklepach online, w których udostępnione zostało Twisto, opcję zapłaty „Kup teraz, zapłać później”, wybiera średnio co siódmy klient – wymienia.

Do tej pory Szopi.pl dostarczyło zakupy już ponad 70 tys. razy. Wypracowuje 7 mln zł obrotu rocznie, zwiększając go średnio o 10 proc. miesięcznie.

Aby skorzystać z Szopi.pl .wystarczy wejść na stronę internetową przez przeglądarkę komputera lub smartfona i już można robić zakupy w takich sklepach jak Biedronka, Lidl, Carrefour, Auchan czy Tesco. Klient robi listę zakupów, a specjalnie przeszkolony szoper realizuje je w imieniu klienta. Można zamówić produkty z więcej niż jednego sklepu podczas jednych zakupów. Jeżeli w danym sklepie brakuje czegoś z listy, przedstawiciel Szopi.pl kontaktuje się z klientem i uzgadnia, co kupić w zamian. Z kolei jeśli klient zapomniał zamówić jakiegoś produktu, to może także zadzwonić do Szspera, by dodać go do swojego koszyka.

Obecnie zakupy z Szopi.pl mogą robić mieszkańcy Warszawy, Krakowa i Wrocławia. Wkrótce usługa będzie dostępna w kolejnych lokalizacjach.

Twisto to fintech z siedzibą w czeskiej Pradze, który działa na tamtejszym rynku e-commerce od 2013 r., gdzie jest liderem w zakresie płatności typu „kup teraz, zapłać później”. Twisto obsługuje około 430 tys. klientów w ponad 600 sklepach internetowych. Od lipca tego roku Twisto działa także w Polsce w strategicznym partnerstwie z ING Bankiem Śląskim.

Katarzyna Pierzchała 2772 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }