Rafał Gębura przeciąża serwery Banków Żywnośc

W niespełna tydzień od publikacji jego filmu na temat Banków Żywności na konto instytucji charytatywnej wpłynęło ponad 76 tys. zł - co oznacza, że dzięki wsparciu fanów twórcy ponad 1,2 mln posiłków zostanie uratowanych przed zmarnowaniem.

Rafał Gębura, autor kanału 7 metrów pod ziemią, odwiedził Bank Żywności w ramach akcji #RabenExpress. Trzecia odsłona kampanii społecznej Grupy Raben miała na celu pokazanie drogi ratowanej żywności od darczyńcy aż do rąk potrzebujących, a tym samym promocję akcji "Stoliczku nakryj się" – jak dowiedzieliśmy się z filmu 1 zł to aż 16 uratowanych posiłków. Kamera zarejestrowała odwiedziny w Wielkopolskim Banku Żywności, spotkanie z wolontariuszami i moment dostarczenia przesyłki do Domu Młodzieży w Poznaniu.

Bardzo prosta formuła przyniosła efekty, które przekroczyły oczekiwania twórcy. W ciągu pierwszych kilku godzin od publikacji wideo, liczba wejść na stronę Banków Żywności wystawiła serwery na ciężką próbę. Kolejne dni były kluczowe – w ciągu tygodnia na konto organizacji wpłynęło 3708 darowizn na łączną kwotę 76 527,40 zł. Dzięki tak dużemu wsparciu widzów “7 metrów pod ziemią” aż 612 ton żywności (1,2 mln posiłków) zostanie uratowanych przed zmarnowaniem i trafi do rąk potrzebujących.
 
Rafał Gębura swoją przygodę z YouTube rozpoczął w październiku ubiegłego roku. W tym czasie jego internetowe talk-show o tematyce społecznej zyskało bardzo dużą popularność i uznanie widzów (regularnie jego filmy ogląda ponad 700 tys. osób), a także ekspertów ds. internetowego wideo – w październiku 2018 roku Gębura otrzymał nagrodę Grand Video Awards w kategorii "Debiut Roku".
 
Joanna Hamdan 8902 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }