PGS szkoli z pierwszej pomocy

Polska Grupa Supermarketów rozpoczęła cykl szkoleń Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy wśród pracowników i właścicieli zrzeszonych sklepów - dowiedział się handelextra.pl.

Aby podnieść kwalifikacje kadry kierowniczej i pracowniczej sieci Polskiej Grupy Supermarketów, zarząd spółki rozpoczął realizację szkoleń KPP wśród zainteresowanych pracowników sklepów zrzeszonych pod egidą Grupy.

- Zagrożenia pojawiają się najczęściej w najmniej oczekiwanych okolicznościach. Z tego powodu podjęliśmy decyzję o umożliwieniu naszym pracownikom i współudziałowcom zaawansowanych kursów pierwszej pomocy, które pozwolą im na skuteczną i adekwatną reakcję w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia – wyjaśnia Michał Sadecki, prezes Polskiej Grupy Supermarketów.

Każdy pracownik sklepów PGS biorący udział w kursie zdobędzie umiejętności m.in. z zakresu resuscytacji, urazów, taktycznych działań ratowniczych czy sposobów ewakuacji.

Kursy Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy to najbardziej rozbudowane i zaawansowane szkolenia z zakresu pierwszej pomocy, trwające łącznie 66 godzin. Uczestnicy, którzy po przebytym szkoleniu zdadzą egzamin państwowy z zakresu KPP, otrzymują tytuł Ratownika, który ważny jest przez okres trzech lat i podlega recertyfikacji.

Katarzyna Pierzchała 2757 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }