CityBee wjeżdża do Szczecina

W mieście wystartowała usługa wynajmu aut dostawczych na minuty za pomocą aplikacji w telefonie.

Siedem biało-pomarańczowych fiatów Ducato jest już do dyspozycji w wyznaczonych strefach.

CityBee to rozwiązanie dla wszystkich, którzy potrzebują auta do dużego transportu. Zarówno dla osób fizycznych, które np. planują przeprowadzkę, remont lub przewiezienie świątecznej choinki, jak i dla firm, które potrzebują większego samochodu tylko okazjonalnie i nie chcą ponosić kosztów zakupu lub leasingu.
 
Usługa CityBee zadebiutowała w Warszawie na początku października. Następnie biało-pomarańczowe dostawczaki pojawiły się na ulicach Krakowa, Trójmiasta, Wrocławia, Śląska, Łodzi, Poznania, Białegostoku, Lublina i Bydgoszczy. Kolejne lokalizacje to rozszerzenie zasięgu formatu „free-floating”, umożliwiającego podróż samochodem do innego miasta, w którym jest dostępna usługa CityBee i zakończenie tam wynajmu bez dodatkowych opłat. Po wcześniejszym kontakcie z infolinią operator dopuszcza też wyjazd dostawczakiem poza granice Polski, co również nie wiąże się z żadnymi kosztami ekstra.
 
CityBee oferuje przejrzysty cennik, zgodnie z którym za pierwsze 50 km nie są naliczane opłaty za przejechane kilometry, a stawki za czas użytkowania są zróżnicowane w zależności od długości wynajmu i wynoszą: 0,99 zł za minutę, 49 zł za godzinę, 219 zł za dzień lub 1299 zł za tydzień. Paliwo, ubezpieczenie i inne koszty techniczne są już wliczone w cenę.
 
Proces wynajmu jest prosty i bardzo podobny do wypożyczania osobówek na minuty. Aplikacja lokalizuje pojazdy w najbliższych strefach, a po zarezerwowaniu wybranego auta użytkownik ma 15 minut na dotarcie na miejsce. Samochód otwiera się za pomocą aplikacji, kluczyki znajdują się w środku, a płatność następuje automatycznie po zakończeniu wynajmu.
 
Ze względu na duże rozmiary dostawczaki CityBee będą dostępne w wyznaczonych strefach, gdzie zaparkowanie 6-metrowego volkswagena Crafter lub fiata Ducato nie sprawi problemu. Duże rozmiary to duża przestrzeń ładunkowa, która w połączeniu z szerokimi drzwiami tylnymi i wygodnymi drzwiami bocznymi pozwala na łatwy załadunek i transport nawet największych i najdłuższych pakunków, np. blatu kuchennego o długości prawie 3,5 metra.
 
Aplikacja CityBee jest dostępna w sklepach Google Play (Android) i App Store (iOS). Rejestracja jest prosta, szybka i nie wymaga podpisywania żadnych dokumentów. Aby uzyskać dostęp do usługi, wystarczy smartfon, prawo jazdy kategorii B i karta płatnicza.

Usługa CityBee jest już dostępna na terenie jedenastu aglomeracji, gdzie do dyspozycji wypożyczających jest 145 aut - fiatów Ducato i volkswagenów Crafter (stan na 19 grudnia 2018 roku).

Joanna Hamdan 10796 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.