Pokazywane w serwisie treści mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz. U. 2012 poz. 1356). Oświadczam, że mam ukończone 18 lat i chcę zobaczyć pełną wersję artykułu.
Tak, pokaż artykuł Nie wyrażam zgody

CEDC International rozszerza portfel marek Remy Cointreau

W ofercie dystrybutora zadebiutują szkockie whisky Bruichladdich, Port Charlotte i Octomore, barbadoski rum Mount Gay oraz szkocki gin The Botanist.

- Jesteśmy przekonani, że poszerzenie naszego portfela w Polsce o tak oryginalne marki jak Bruichladdich, Port Charlotte, Octomore, Mount Gay czy The Botanist odbije się szerokim echem wśród konsumentów. Swoją ofertę kierujemy do koneserów alkoholi premium, którzy szukają unikalnych smaków i historii, a także nonkonformistycznego podejścia do rzemiosła produkcji alkoholi. Nasze nowe propozycje to ucieleśnienie słowa oryginalność w każdym jego aspekcie – wierzymy, że zostanie to docenione – mówi Monika Melnicka, senior brand manager marek Remy Cointreau w CEDC International.

Bruichladdich to destylarnia leżąca na szkockiej wyspie Islay w archipelagu Hebrydów, z historią sięgającą 1881 roku. W destylarni produkowane są trzy whisky – klasyczna, nietorfowa Bruichladdich leżakowana w beczkach z amerykańskiego i francuskiego dębu u wybrzeży Loch Indaal, mocno torfowa Port Charlotte, whisky wydestylowana w całości z jęczmienia zebranego na wyspie Islay oraz Octomore, będąca najbardziej torfową whisky single malt na świecie.

Mount Gay to najstarsza marka rumu na świecie. To ponad 300 lat wiedzy i doświadczenia zbieranego nieprzerwanie od 1703 roku. Swoją nazwę ten pochodzący z Barbadosu rum zawdzięcza sir John Gay Alleyne’owi, XVIII-wiecznemu właścicielowi plantacji trzciny cukrowej i twórcy potęgi marki. Najwyższa jakość rumów Mount Gay opiera się na sześciu filarach. Najważniejszym z nich jest niezwykłej czystości woda pochodząca ze studni głębinowych na wyspie, wyjątkowa w smaku dzięki naturalnej filtracji wapieniem koralowym. Drugi ze składników składających się na jakość rumów Mount Gay to barbadoski cukier z trzciny cukrowej i melasa, od XVIII wieku nazywana barbadoskim, czarnym złotem. Kolejny element to fermentacja odbywająca się na świeżym powietrzu. Następnymi filarami są destylacja, prowadzona w tej samej technologii od 1703 roku, oraz maturacja, która w tropikalnym klimacie Karaibów jest dwa lub nawet trzy razy krótsza niż gdzie indziej. Rumy Mount Gay dojrzewają w lekko wypalanych beczkach z amerykańskiego dębu, wcześniej wykorzystywanych w procesie starzenia amerykańskiej whiskey. Ostatni z elementów składających się na jakość rumów Mount Gay to proces blendowania, przebiegający pod czujnym okiem Allena Smitha – master blendera marki, pracującego w destylarni już od niemal 30tu lat.

Ostatnia z nowości, to The Botanist - wielowymiarowy gin, w którym zamknięte jest dziedzictwo natury szkockiej wyspy Islay. W butelkach ginu The Botanist zamknięte są 22 ręcznie selekcjonowane i zbierane gatunki lokalnych roślin, podkreślających w procesie destylacji aromat dziewięciu rodzajów jagód, kory, nasion i owoców. The Botanist to pierwszy gin z Islay.

Joanna Hamdan 8902 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }