Spar wjeżdża na stacje benzynowe

18 grudnia w Rzeszowie przy al. Witosa 11 a, na stacji benzynowej Czwórka, otwarty został Spar Express o powierzchni 141 mkw.

Stacja benzynowa i najnowszy sklep Spar Express w Rzeszowie usytuowane są przy bardzo ruchliwej alei Witosa, będącej jedną z głównych ulic Rzeszowa. Do tej pory przy stacji funkcjonował mały sklep z typowymi produktami sprzedawanymi na stacjach benzynowych, jak drobne artykuły do samochodów czy wąski asortyment spożywczy, typu napoje, przekąski i słodycze.

Wprowadzenie niedziel niehandlowych zmieniło sytuację na rynku – nastąpił wzrost zainteresowania konsumentów sklepami na stacjach paliw, których zakaz handlu w niedziele nie obowiązuje, w związku z czym pojawiła się również potrzeba szerszego asortymentu w ich ofercie.

Jak zauważyli w centrali sieci Spar następuje również zmiana postrzegania sklepów przy stacjach, które ze sklepów drogich i o wąskim asortymencie stają się niejednokrotnie sklepami codziennych zakupów dla konsumentów, co jest powszechne także na zachodzie.

Tę sytuację wykorzystała właścicielka małego sklepu: - Postanowiłam otworzyć na stacji sklep pod szyldem Spar, ponieważ od dłuższego czasu podczas niedziel niehandlowych widać było wyraźny wzrost zainteresowania klientów produktami pozapaliwowymi.

Dodaje, że wybrała Spara, ponieważ znała tę markę już wcześniej, w Rzeszowie mieści się też główna siedziba Spar Polska, poza tym niejednokrotnie widziała sklepy tej sieci za granicą. - Wiedziałam, że to duży i pewny partner. Ostatecznie w decyzji utwierdziły mnie świetne warunki współpracy, które oferuje sieć, a którym nie dorównywały inne rozpatrywane przeze mnie oferty – podkreśla.

Nowo otwarty Spar, dzięki sąsiedztwu stacji benzynowej funkcjonuje przez cały tydzień, 24 h na dobę, również w niedziele niehandlowe, co powoduje, że odpowiada on na potrzeby klientów z szerszego rejonu wokół sklepu niż standardowy sklep spożywczy. Oferuje pełen asortyment artykułów spożywczych, w tym szeroką gamę produktów świeżych. Na miejscu znajduje się również minibistro, w którym można kupić kawę, kanapki czy hot-dogi na ciepło.

W Polsce trend otwierania sklepów o silnym sprofilowaniu na szerszą ofertę produktów spożywczych na stacjach znajduje się obecnie w fazie rozwoju, natomiast Spar jako operator spożywczy na stacjach benzynowych od lat z powodzeniem funkcjonuje już na wielu rynkach europejskich, m.in. w Wielkiej Brytanii, Irlandii czy Holandii.

 

 

 

 

 

 

Katarzyna Pierzchała 2757 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }