Chorten zamiast Tesco

Nowy sklep sieci otwiera się w Białymstoku przy ul. Białostoczek 1/1.

To 1427 placówka w Grupie Chorten, a dziewiąta należący do tych samych właścicieli, którzy stworzyli także markę – Delikatesy U Chłopców.

Nowy sklep mieści się w obiekcie, który wcześniej przez kilka lat zajmowało Tesco, natomiast po decyzji o zamknięciu tego punku w Białymstoku, stał on nieużytkowany. Obecnie przestrzeń pawilonu została podzielona między delikatesy, działający już sklep z odzieżą używaną i Crosfitt, który ma być uruchomiony w nadchodzącym roku.

- Mamy duże doświadczenie w zarządzaniu sklepami, bo udaje nam się z sukcesem prowadzić dziewięć punktów, przy czym osiem przy współpracy z Grupą Chorten. Uważamy, ze to dobra lokalizacja, a ruchowi klientów będzie z pewnością sprzyjało sąsiedztwo sklepu z odzieżą używaną i CrossFitu. Zależało nam na tym, by zdążyć z otwarciem sklepu jeszcze przed świetami Bożego Narodzenia – mówi Paweł Florczyk, jeden z właścicieli Delikatesów U Chłopców.

Przy samym wejściu do sklepu znajdzie się dział alkoholowy, w tym stoisko Faktorii Win oraz lodówki i regały z piwami, także tymi regionalnymi. Po drugiej stronie zlokalizowano stoisko z prasą. W sklepie kupić będzie można także produkty świeże takie jak: owoce i warzywa, pieczywo, przewidziano również stoisko z ciastami i ladę mięsną. Większość przestrzeni zajmą regały z asortymentem pakowanym. W Delikatesach U Chłopców znajdzie się także regał z produktami marki własnej sklepów Chorten - Z Podlaskiej Spiżarni. W sklepie nie zabraknie także działu z małym AGD i chemią gospodarczą.

Klienci obsługiwani będą na dwóch stanowiskach kasowych, zatrudnienie w nowej placówce handlowej znajdzie ponad 10 osób. Sklep jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, ma także własny parking.

Przygotowania do uruchomienia tego punktu trwały 3 miesiące, sklep zajmuje prawie 230 mkw. powierzchni handlowej. Delikatesy U Chłopców otworzą się 20 grudnia. Z tej okazji na klientów czekają degustacje i promocje.

- Bardzo się cieszymy, że właściciele nowo otwieranej placówki po raz kolejny zaufali nam podpisując umowę partnerską i wspólnie tworzymy Polską Grupę Sklepów Spożywczych Chorten – podkreśla Krzysztof Pakuła, prezes Grupy Chorten.

Joanna Hamdan 8902 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }