Lindt & Sprüngli uruchomi centrum muzealno-edukacyjno-badawcze

Łączny koszt inwestycji sięgnie 82 mln euro.

W Kilchberg pod Zurychem, tuż obok głównej siedziby producenta wyrobów czekoladowych klasy premium – koncernu Lindt & Sprüngli AG – powstaje "Dom Czekolady Lindt".

Właśnie zakończył się pierwszy etap prac przy jego budowie. W powstającym budynku mieścić się będzie centrum muzealno-edukacyjno-badawcze Lindt & Sprüngli AG. Generalnym wykonawcą jest Priora AG, spółka należąca do Grupy Eiffage.

Wznoszony budynek będzie miał łącznie 5 kondygnacji, w tym dwupoziomowy podziemny parking i 3 kondygnacje nadziemne. Prace wykończeniowe wewnątrz budynku potrwają do końca września 2019 roku, a uroczyste otwarcie ekspozycji zaplanowane jest na 2020 r.

Jedną z głównych atrakcji centrum stanie się najwyższa na świecie fontanna czekolady Lindor, sięgająca 8 m, która będzie witała wchodzących do foyer budynku.

Poza tym we wnętrzu dla zwiedzających przygotowane zostaną też: multimedialna i interaktywna ekspozycja dzięki której będzie można dowiedzieć się, w jaki sposób uprawiane są kakaowce, z których ziaren pozyskiwane jest jest kakao, jak powstała pierwsza tabliczka czekolady, jak wygląda obecnie proces produkcji, jaki był i jest obecnie udział Szwajcarii w światowym przemyśle produkcji czekolady, a także będzie można spróbować różnych jej rodzajów; manufaktura czekolady, w której organizowane będą szkolenia na temat produkcji czekolady, z możliwością późniejszej degustacji w specjalnej sali bankietowej; pijalnia czekolady; największy na świecie sklep firmowy czekolady Lindt; sala wykładowo-projekcyjna oraz centrum naukowo-badawcze, w którym prowadzone będą prace rozwojowe i szkolenia we współpracy ze specjalistycznymi jednostkami, kształcącymi przyszłe pokolenia szwajcarskich czekoladników.

"Dom Czekolady Lindt" powstaje w niewielkiej miejscowości Kilchberg położonej w odległości zaledwie 6 km na południe od Zurychu. Jego inwestorem jest Fundacja "Lindt Chocolate Competence". Łączny koszt inwestycji sięgnie 82 mln euro.

Centrum położone jest przy Placu Czekolady 1, pod adresem Schokoladeplatz 1, tuż obok historycznego budynku fabryki, który wzniesiony został przez Rudolfa Sprüngli-Schifferli, syna założyciela pierwszej w Zurychu pijalni czekolady marki "Sprüngli i Synowie" w 1899 roku.   

Joanna Hamdan 9049 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }