Muszkieterowie rozwijają sprzedaż online

W przyszłym roku usługa Drive będzie dostępna w wybranych sklepach sieci Bricomarché.

Jak zapowiada Bricomarché w kolejnych latach rozwiązanie to będzie wprowadzane w kolejnych kilkudziesięciu miastach rocznie.

W fazie testów jest również funkcja, która pozwoli klientom sprawdzać dostępność danych towarów i ich cen przez stronę internetową Bricomarché.

- Celem tych działań jest wyjście naprzeciw potrzebom współczesnych konsumentów, dla których wygoda i oszczędność czasu to bardzo istotne, życiowe aspekty - informuje sieć.

Ponadto usługa Drive od 2015 roku dostępna jest także w wybranych punktach Intermarché. Dzięki niej klienci mają możliwość zamówienia produktów przez internet i odebrania ich w sklepie, w wyznaczonej do tego strefie odbioru – jest to usługa o nazwie Drive Light.

To nie jedyna oferta, jaką Grupa Muszkieterów zapewnia w ramach zakupów online. Od październiku 2016 roku, w sklepie Intermarché w Katowicach, przy ul. Armii Krajowej 188 jest dostępna usługa Drive Accueil, w przypadku której zamówione wcześniej produkty można odebrać w sklepie, w punkcie obsługi klienta.

Grupa Muszkieterów, największa sieć franczyzowa w kategorii supermarketów spożywczych i typu „dom i ogród” w Polsce, jest zrzeszeniem ponad 300 niezależnych polskich przedsiębiorców zarządzających supermarketami spożywczymi Intermarché oraz supermarketami typu „dom i ogród” Bricomarché. W 2017 roku obroty Grupy Muszkieterów wyniosły 7,1 mld zł. W centrali Grupy w podpoznańskim Swadzimiu, w dwóch magazynach logistycznych oraz supermarketach zatrudnionych jest aktualnie około 13 700 osób. Wyznaczaniem kierunków strategicznych obu sieci zajmuje się spółka ITM Polska. Muszkieterowie są obecni w 4 krajach Europy: Polsce, Francji, Belgii, Portugalii.

Joanna Hamdan 8902 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }