Padł rekord na Allegro

10 grudnia padł rekord internetowych zakupów Polaków. Wtedy to kupili za pośrednictwem Allegro blisko 2,6 mln przedmiotów. Rok temu szczyt przypadł na 11 grudnia - wtedy to klienci nabyli 2,16 mln rzeczy.

- Podliczyliśmy dane i z wynika z nich, że coraz więcej Polaków wybiera zakupy internetowe. Jest to trend, który obserwujemy od wielu lat w Allegro – mówi Michał Bonarowski, public relations officer w Allegro. - Wpływa na to przede wszystkim wygoda zakupów i dostaw (szczególnie takich jak Allegro Smart!) oraz najlepsze ceny - tłumaczy.

Allegro po raz pierwszy porównało dane z Black Friday i Cyber Monday z tegorocznym szczytem zakupów na Allegro. Z zestawienia wynika, że 10 grudnia br. na tej popularnej platformie sprzedażowej dokonano 1,56 mln transakcji, czyli znacznie więcej niż na Black Friday i Cyber Monday. Dla porównania w ubiegłorocznym szczycie sprzedażowym zanotowano 1,25 mln transakcji. Stwierdzono również, że w Black Friday średnia sprzedaż na minutę wynosiła 549 transakcji, w Black Monday 774, natomiast 10 grudnia – aż 1792.

W tym roku najpopularniejszą kategorią był dział Dom i ogród, w którym w ciągu minuty średnio kupowano aż 592 przedmioty. 10 grudnia powodzeniem cieszyły się również towary z kategorii Supermarket, uroda i zdrowie – kupowano je średnio 305 na minutę. W dalszej kolejności były segmenty: Dziecko (237), Elektronika (215), Książki, media, kolekcje i sztuka (169), Moda (166) i Motoryzacja (108).

Wśród najpopularniejszych grup produktów kupowanych na Allegro 10 grudnia znalazły się: choinki i akcesoria świąteczne, wyposażenie domu (pościel, oświetlenie); personalizowane kalendarze z własnymi zdjęciami, kody do gier na konsole, gry planszowe; skórzane portfele damskie i męskie. Znacząco większą sprzedaż odnotowano też w zabawkach edukacyjnych, ciastolinie, zabawkach drewnianych i pieluchach a także - w kategorii Motoryzacja - dodatkowym oświetleniu LED, zestawach kluczy i kamery do samochodu.

Pik sprzedażowy odnotowały również: elektryczne szczoteczki do zębów, kremy do twarzy, golarki, urządzenia do masażu; mikrofony, słuchawki bezprzewodowe oraz golarki elektryczne, elektryczne urządzenia do stylizacji włosów i głośniki.

Allegro podaje też, że transakcje mobilne tego dnia stanowiły ponad 32%, czyli w porównaniu do ubiegłorocznego szczytu obroty mobilne wzrosły o 71,6%. W 11% zakupów przyznawano lub wykorzystywano bonusowe Monety. To wzrost o około 30% w porównaniu z ubiegłym rokiem.

Okazało się też, że dzięki wygodzie usługi Allegro Smart!, umożliwiającej darmowe zamawianie nieograniczonej liczby paczek do paczkomatów i punktów odbioru, klienci zaczęli bardzo intensywnie korzystać z tej formy dostawy. W przypadku paczkomatów wzrost w stosunku do ubiegłorocznego szczytu wyniósł 118%, a w przypadku punktów odbioru aż o 166%.

O prognozowanym rekordzie na Allegro pisaliśmy tutaj.

 

 

Katarzyna Pierzchała 2772 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }