Bakoma Senior Active wyznacza trendy

To jedyna polska marka wyróżniona w raporcie "Global Food Drink Trends 2019" Mintela.

W raporcie "Global Food Drink Trends 2019" marka Bakoma Senior Active została wyróżniona jako przykład nowego zjawiska na globalnym rynku spożywczym. Jest jedyną marką z Polski, która znalazła się w tym zestawieniu.

Według badaczy Mintela coraz więcej marketerów zaczyna dostrzegać potencjał grup docelowych w wieku 55 plus. Zmiany demograficzne i starzenie się społeczeństw powodują, że coraz więcej produktów adresowanych jest do osób starszych, zaspokajając ich potrzeby zdrowotne, łącząc je z ich aspiracjami i stylem życia. Autorzy raportu za przykład tego trendu uznali debiut rynkowy Bakomy Senior Active, który miał miejsce w marcu 2018 r. Marketer zaproponował seniorom przeznaczone specjalnie dla nich jogurty w wersji do jedzenia łyżeczką (kubek) i do picia (butelka) wolne od laktozy, bogate w wapń i witaminę D, które wzmacniają kości, mięśnie i system immunologiczny.

Debiut produktu Bakomy poprzedziły badania jakościowe, a sprzedaż wspierała kampania reklamowa. W linii jogurtów Bakoma Senior Active są cztery wersje smakowe: naturalny, owoce leśne, brzoskwinia, truskawka. - Senior Active dostępny jest w wersji w kubku 130 g i butelce 190 g. Zdecydowanie lepiej sprzedaje się wersja w kubku - informuje Tadeusz Malinowski, kierownik produktu w dziale marketingu Bakomy.

Zdaniem analityków Mintela marketerzy z branży spożywczej coraz bardziej inspirują się rozwiązaniami przyjętymi wcześniej przez producentów z kategorii beauty i personal care. Konsumenci zaczynają traktować ochronę swojego zdrowia w kategoriach długoterminowych, a producenci często sięgają po naturalne składniki albo odwołują się do różnego rodzaju coraz popularniejszych diet.

Tomasz Wygnański 71 Artykuły

W MMP prawie od 20 lat pisze o marketerach i strategiach marketingowych, a także o detalistach, BTL, digitalu i badaniach. Właściciel 8- kilogramowego kota.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }