Analitycy obniżają rekomendację dla Eurocashu

Dom Maklerski BDM zaleca trzymanie akcji największego polskiego hurtownika, co oznacza, że uważa, iż jego akcje pozostaną w przedziale +/-2% od bieżącej wyceny.

Przy cenie rynkowej 17,9 zł za walor analitycy wyznaczyli cenę docelową na 18,3 zł. Poprzednio BDM rekomendował "akumuluj", czyli spodziewał się wzrostu ceny akcji Eurocashu o 5-15%.

– Wyniki 3Q’18 były zarówno dla nas, jak i dla rynku sporym rozczarowaniem, co przełożyło się na bardzo mocną przecenę papierów spółki. W dodatku prowadzona integracja Mili, Eko i Delikatesów Centrum ma obciążać rezultaty przez minimum trzy kwartały – piszą analitycy DM BDM w raporcie. – Widocznej poprawy rezultatów można się spodziewać najwcześniej pod koniec 2019 r. – dodają.

W obszarze hurtu przewidują podtrzymanie pozytywnych trendów z poprzednich okresów. Summa summarum prognozy dla grupy zostały obniżone: w IV kw. 2018 r. Eurocash ma wypracować 5,64 mld zł przychodów, ok. 105 mln zł zysku EBITDA oraz 34 mln zł zysku netto, a w całym roku odpowiednio 22,7 mld zł, 367 mln zł i 90 mln zł.

W 1Q’19 powinna zostać sfinalizowana transakcja sprzedaży udziałów w PayUp (co oznaczać będzie wpływ brutto w wys. ok. 110 mln zł. W perspektywie całego 2019 r. prognoza BDM zakłada osiągnięcie 24,1 mld zł przychodów, ok. 362 mln zł zysku EBITDA oraz 103 mln zł oczyszczonego zysku netto.

Za główny czynnik ryzyka autorzy uważają wymagającą sytuację na rynku pracy, głównie brak pracowników i presję płacową.

– Z obecnej perspektywy uważamy, że Eurocashowi może być ciężko zrealizować założenia strategii dla obszaru detalicznego – przestrzegają.

Zakłada ona otwarcie 900 sklepów w ciągu pięciu lat, uwzględniając w tym potencjalne akwizycje.

Magdalena Weiss 3268 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.