Kruszewski: klienci coraz częściej wybierają polskie produkty

Polacy coraz większą wagę przywiązują do rodzimych produktów, które są wytwarzane z użyciem krajowych surowców. Według prezesa Lewiatana Holding, Wojciecha Kruszewskiego, umieszczanie na opakowaniach oznakowania wskazującego na polskie pochodzenie przyczynia się do pozytywnej reakcji klientów.

– Jeszcze kilkanaście lat temu kupno produktu zachodniego było wręcz nobilitujące. Obecnie nastąpiło zupełne przewartościowanie tego trendu – uważa Wojciech Kruszewski. Jak wskazuje, świadomość rodzimych konsumentów wzrasta i Polacy coraz częściej sięgają po towary produkcji krajowej. Wynika to z konsekwentnej pracy i budowania zaufania do polskich marek w ciągu ostatnich lat.

Prezes Kruszewski zwraca uwagę, że przejawia się to m.in. w zakupie produktów lokalnych. – Konsumenci cenią sobie taki towar, identyfikują go z wysoką jakością i postrzegają jako produkt zdrowy – mówi prezes Lewiatan Holding.

Zauważa on, że zawieranie umów z lokalnymi producentami przynosi szereg korzyści dla sieci handlowej – Świeże produkty, takie jak: warzywa, owoce czy nabiał pozyskane od lokalnych dostawców, są w lepszej cenie, ponieważ niższy jest koszt ich dostawy. Poza tym klienci, wiedząc, że towary te pochodzą z najbliższego regionu, są przekonani o ich wysokiej jakości – mówi Kruszewski.

Polska Sieć Handlowa Lewiatan to jedna z najdłużej funkcjonujących i najbardziej rozpoznawalnych marek franczyzowych na polskim rynku, która w przyszłym roku obchodzić będzie jubileusz 25-lecia działalności. Obecnie na terenie całej Polski zrzesza około 3,2 tys. placówek handlowych. Wśród nich jest około 410 supermarketów (powyżej 300 mkw.), ponad 1800 dużych sklepów, około 900 placówek średniej wielkości oraz mniej niż 40 małych sklepów. Łączne obroty w 2017 r. przekroczyły 11,5 mld zł.

Katarzyna Pierzchała 5277 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.