Kolejny gastronomiczny najemca zawitał do Monopolis

Anna Rubaj - jedna z najlepszych łódzkich restauratorek wspólnie z Arturem Schutterem - otworzą autorski koncept kulinarny w dawnych zakładach Monopolu Wódczanego.

Restauracja, która powstanie w miejscu dawnej kotłowi i będzie największym lokalem gastronomicznym w wielofunkcyjnym kompleksie Monopolis, swoich pierwszych klientów przywita wraz oddaniem pierwszego etapu inwestycji w 2019 roku.

Będzie to jedna z wielu przestrzeni kulinarnych zaplanowanych na terenie kompleksu. Koncept swoistego "art kombinatu" to połączenie restauracji z galerią sztuki oraz sklepem z wybornymi produktami spożywczymi sprowadzanymi z całego świata. Twórcy projektu nie zamykają się na jeden rodzaj kuchni, chociaż dominującą będzie ta o charakterze południowoeuropejskim z elementami kuchni portugalskiej. Znajdą się tu dania inspirowane podróżami i smakami z różnych zakątków świata.

Centralną częścią Monopolis jest zespół zabytkowych gmachów dawnego Monopolu Wódczanego z początku XX. wieku, w których przez 115 lat produkowano i rozlewano wódkę. Piętra głównego budynku dawnej rozlewni zamienią się w wygodne biura, a na parterze powstaną restauracje, winiarnie, kawiarnie i rozmaite przestrzenie usługowe. W dawnym laboratorium wódek smakowych powstanie bistro,a w magazynie spirytusu - teatr. Będzie też przestrzeń dla najmłodszych. W kompleksie otwarte zostaną przedszkole i klub dla dzieci. Ważną częścią Monopolis stanie się muzeum poświęcone historii dawnego Polmosu i technologii wytwarzania wódki.

Swoim najemcom Monopolis zaoferuje w sumie 23 400 mkw. biur w trzech budynkach i ponad 5 000 mkw. przestrzeni usługowej. Do grona najemców Monopolis należą już szwajcarski koncern Clariant, Piekarnia Łódź i Lim 8.

Firma JLL pełni funkcję wyłącznego agenta ds. komercjalizacji kompleksu Monopolis.

Joanna Hamdan 8855 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }