Nowy wygląd listy na Allegro

Szykują są zmiany w wyglądzie listy ofert na Allegro. Od stycznia 2019, początkowo w wybranych kategoriach, oferty będą grupowane i powiązane z konkretnymi produktami. Dzięki temu zakupy na Allegro mają być łatwiejsze i szybsze.

Podobnie jak w przypadku innych znaczących zmian w działaniu platformy, nowy sposób prezentacji ofert zostanie najpierw wdrożony w wybranych kategoriach i widoczny dla ograniczonej liczby klientów. W styczniu 2019 r. klienci Allegro będą mieli okazję sprawdzić nowy wygląd listy ofert w wybranych kategoriach (książki i komiksy, smartfony i telefony komórkowe oraz telewizory) we wszystkich kanałach (strona www, strona mobilna oraz aplikacja).

Zależnie od wyników wstępnej fazy, powstanie plan dalszego wdrożenia obejmujący docelowo oferty w prawie wszystkich kategoriach, gdzie obowiązkowe będzie powiązanie ofert z konkretnymi produktami.

- Zmiana, którą dzisiaj ogłaszamy jest ważna, ale nie nazwałbym jej rewolucją. Myślę, że dla każdego, kto śledzi zmiany które ostatnio wprowadzaliśmy na Allegro ma ona głęboki sens – uważa Francois Nuyts, CEO Allegro. - Konsekwentnie staramy się zmieniać Allegro, żeby było bardziej przejrzyste i przyjazne dla naszych klientów. Chcemy, żeby było to miejsce, gdzie robienie zakupów jest proste, szybkie i efektywne od momentu wpisania nazwy produktu do naszej wyszukiwarki, aż do rozpakowania przesyłki w domu klienta - podkreśla Nuyts.

Jego zdaniem nowy sposób prezentacji ofert jest niezbędny, żeby klienci mogli zobaczyć całą różnorodność produktów oferowanych na Allegro. - Dzięki temu ich zakupy będą łatwiejsze i dużo szybciej uda im się znaleźć najlepszą ofertę. Jestem przekonany, że kiedy klienci wypróbują jak to działa, na pewno docenią tę zmianę – dodaje szef Allegro.

Prezentacja ofert oparta na produktach oznacza, że kiedy klient wpisze do wyszukiwarki frazę “telefon XYZ”, zostanie przeniesiony do listy konkretnych produktów, czyli pogrupowanych ofert ze wspólną nazwą, np. “telefon XYZ, kolor: czarny”. Ten etap prowadzi dalej do standardowej listy ofert Allegro, gdzie klient znajdzie wszystkie pasujące oferty. Dzięki temu klienci będą mogli łatwiej porównać oferty różnych sprzedających i zobaczyć pełną różnorodność dostępnych towarów (m.in. warianty kolorystyczne, rozmiar czy model).

Nowością jest wprowadzenie sugestii dotyczącej najlepiej dopasowanej oferty, która zostanie wyświetlona na początku listy. Zostanie ona wybrana według kryterium jakości, czyli wypadkowej ceny, trafności oraz jakości sprzedającego. Z czasem będzie to oferta jeszcze bardziej spersonalizowana, oparta na historii zakupowej klienta (i preferencji, które można z niej wywnioskować). Jest to możliwe dzięki mechanizmom głębokiego uczenia i wieloletniej relacji Allegro z klientami. Biorąc pod uwagę skalę działania Allegro, zmiana wprowadzana będzie stopniowo, a jej koniec zaplanowany jest na rok 2021.

- Zdajemy sobie sprawę, że każda zmiana niesie ze sobą potrzebę dostosowania po stronie sprzedających. Z myślą o ich potrzebach zdecydowaliśmy się wprowadzać proces stopniowo i zaoferować pełne wsparcie i możliwość udziału w szkoleniach - wyjaśnia Francois Nuyts.

Wyszukiwanie oparte o produkty jest kontynuacją zmian wprowadzonych w 2017 r. dotyczących nowego wyglądu ofert (standardowy szablon, zdjęcia na neutralnym tle, obowiązkowe parametry). Jest również blisko związane z trzema obszarami, na których obecnie koncentruje się Allegro. Pierwszy to zapewnienie klientom możliwie szerokiego wyboru produktów dostępnych na platformie w jak najlepszej cenie. Drugi, to „zapewnienie wyjątkowego doświadczenia na każdym etapie procesu zakupowego”, na którego końcu jest obszar trzeci, czyli szybka i wygodna dostawa. Również usługa Allegro Smart! znacząco wpłynęła na poprawę zadowolenia klientów z warunków dostawy.

Katarzyna Pierzchała 2748 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }