Carrefour popłynął w Dubaju

Detalista otworzył pierwszy na świecie pływający supermarket - "Carrefour Bites and More by the Shore".

W okolicy  centrum handlowego Majid Al Futtaim w Dubaju Carrefour uruchomił pod nazwą "Carrefour Bites and More by the Shore" pierwszy na świecie supermarket stworzony do obsługi pasażerów jachtów, skuterów, motorówek i windsurferów. Ma być czynny przez sześć dni w tygodniu w godz. 10-18, chyba że przeszkodzi mu pogoda. Oferuje ponad 300 produktów, w tym gorące i zimne przekąski, lody, świeżą żywność i zimne napoje. Dodatkowo wybrane produkty non food, jak kremy do opalania czy leki OTC. 

Małe jednostki żaglowe i skutery wodne mogą cumować do sklepu – pasażerowie zamawiają towary w okienku. Ci z większych jednostek pływających mogą złożyć zamówienie przez telefon lub aplikację mobilną Aqua Pod – zostanie ono dostarczone we wskazane miejsce małą łódką kurierską w ciągu 45 minut.

Sklep "stoi" na Aqua Pod, czyli małym promie z napędem elektrycznym. Statek wyposażony jest w sieci, które przy okazji żeglugi wyławiają z wody śmieci, przyczyniając się do oczyszczania bardzo uczęszczanego akwenu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }