Certyfikowane mięsa w sklepach Kaufland

Kaufland rozszerza ofertę m.in. mięsa o produkty certyfikowane ze znakiem QAFP, które klienci mogą znaleźć na stoiskach samoobsługowych.

Obecnie w ofercie sieci Kaufland znajduje się 13 produktów wieprzowych i drobiowych oznaczonych certyfikatem QAFP. Jest to mięso pochodzące od polskich producentów, ze sprawdzonych hodowli, w których system produkcji kontrolowany jest na każdym  etapie w ramach koncepcji „od pola do stołu”. Co istotne, również zwierzęta są hodowane a później ubijane w sposób humanitarny. Dzięki temu mięso znakiem QAFP wyróżnia się  jakością, kolorem oraz kruchością (zwierzęta nie żyły w stresie).

Certyfikowany proces produkcji jest kontrolowany przez jednostki certyfikujące pod nadzorem Polskiego Centrum Akredytacji.

Produkty z certyfikatem QAFP można znaleźć na stoisku samoobsługowym. W tej części Kaufland we wszystkich 208 sklepach w Polsce wprowadził jednolite oznaczenie mięsa pod nazwą „Stoisko mięsne”. Takie samo oznaczenie klienci mogą znaleźć także w gazetce reklamowej Kaufland.

- Bogata oferta świeżych produktów jest od lat jednym z głównych wyznaczników sieci Kaufland – zapewnia Krzysztof Szponder, szef Departamentu Zakupu z Kaufland Polska. - Stale pracujemy nad tym, aby zapewniać naszym klientom ofertę najwyższej jakości. Certyfikowane mięso ze znakiem QAFP, które klienci mogą znaleźć na półkach wszystkich sklepów Kaufland w Polsce, to gwarancja bezpiecznej i sprawdzonej żywności – podkreśla.

Asortyment sklepów Kaufland liczy minimum 15 tys. produktów. Sieć koncentruje się przede wszystkim na ofercie produktów świeżych – owoców i warzyw, produktów mlecznych, a także mięsa, wędlin, serów i ryb.

Katarzyna Pierzchała 2618 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }