Grupa Mlekovita wciąż się rozrasta

W tym roku wartość inwestycji Grupy Mlekovita wyniosła ponad 80 mln zł.

Na zdjęciu: Dariusz Sapiński, prezes Grupy Mlekovita

Firma od podstaw zbudowała Fabrykę Proszków Mlecznych. Przejęła Spółdzielnię Mleczarską w Kaliszu z jej oddziałem w Koźminie Wielkopolskim oraz mleczarnię w Świeciu.

Obecnie Grupa liczy 20 zakładów produkcyjnych, 32 hurtownie i 119 sklepów firmowych pod szyldem Mlekovitka. W asortymencie ma ponad 1000 produktów, co znajduje odzwierciedlenie w aktualnym haśle reklamowym „1000 mlecznych smakowitości na 100 lat niepodległości”. Grupa eksportuje do 160 krajów. Spośród inwestycji zrealizowanych w 2018 r. prezes Dariusz Sapiński wymienił pierwszą polską linię do produkcji sera topionego w plastrach. W opakowaniu ułożone są w stosy i nie sklejają się, co pozwala wyeliminować foliowe „przekładki”. Ser topiony cheddar oferowany jest w linii Burger Menu adresowanej głównie do sektora HoReCa.

W 2018 r. Mlekovita wzbogacała ofertę głównie w odpowiedzi na trendy, takie jak dbałość o aktywny i zdrowy styl życia. Odpowiadając natomiast na oczekiwania osób z nietolerancją laktozy Mlekovita wprowadziła do oferty m.in. serki homogenizowane i jogurty bez laktozy.

4 grudnia br. firma podpisała ponadto list intencyjny na dostawę gazu skroplonego LNG z terminalu w Świnoujściu do zakładu produkcyjnego Mlekovity w Zakopanem. - Zastosowanie tego paliwa ma przynieść wymierne korzyści mieszkańcom Podhala i środowisku naturalnemu, którego ochrona jest jednym z priorytetów firmy – skomentował Dariusz Sapiński, prezes Grupy Mlekovita. W imieniu PGNiG list podpisali Henryk Mucha – prezes zarządu i Marcin Szczudło – wiceprezes.

W 2017 r. Mlekovita zainwestowała w swój rozwój 170 mln zł. Najwięcej na budowę Fabryki Proszków Mlecznych oraz zakup nowych linii produkcyjnych, m.in. do wyrobu paluszków serowych - jedynej takiej w Polsce i jednej z 2-3 podobnych w Europie. Szczegóły tutaj.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }